Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen

Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
, , aktualita
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny, konkrétně 30. července, začalo uživatelům padat vyhledávání v prohlížeči Microsoft Edge, pokud byl jako výchozí vyhledávač nastaven ten od Googlu. Byl-li nastaven Bing, vše bylo v pořádku. Chyba se projevovala tak, že když uživatel začal psát do adresního řádku, aplikace spadla. Poměrně rychle se zjistilo, že chyba zmizela, pokud se vypnulo našeptávání v adresním řádku, nebo pokud byl změněn výchozí vyhledávač na něco jiného než Google.
 
Microsoft Edge
 
Později se zjistilo, že za vše mohl nerozpoznaný token v návrzích vyhledávání. Microsoft tak kontaktoval Google, protože k chybě docházelo jen při práci s vyhledávacím systémem Googlu a ten při vyšetřování skutečně zjistil, že chyba začala po změnách v jeho systému. Šlo o nedávnou aktualizaci vyhledávacího systému, který si v nové verzi nerozuměl s prohlížečem Edge. Inženýři v Googlu tak vrátili změny a současně i Microsoft uvedl aktualizovanou verzi prohlížeče Edge (v84.0.522.52), která by si měla s Googlem lépe rozumět. Uživatelé sice i tak hlásili občasné pády, ale ty už přicházely na vrub zastaralým datům v cache paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek