www.svethardware.cz
>
>
>

Dva policisté LAPD nechtěli chytat zloděje, raději odjeli chytat pokémony

Dva policisté LAPD nechtěli chytat zloděje, raději odjeli chytat pokémony
, , aktualita
Zajímavý případ závislosti na počítačových a mobilních hrách se stal v Los Angeles. Dva zdejší policisté měli chystat zločince, místo toho zvolili chytání vzácných pokémonů. Není divu, že se to nadřízeným nelíbilo.
K oblíbeným
reklama
V dubnu roku 2017 se v Los Angeles odehrál zajímavý případ, který v těchto dnech skončil zamítnutím odvolání. Týkal se dvou policistů LAPD, kterými byli Louis Lozano a Eric Mitchel. Ti totiž vykázali takovou zálibu (a patrně i závislost) na mobilní hře Pokémon GO!, že je to stálo místo u policie. Celá aféra začala tehdy, když se ocitli v blízkosti loupeže a byli vyzváni k akci. Policistům se ale lupiče moc chytat nechtělo, protože se v okolí objevili vzácní pokémoni.
 
Pokémon GO
 
Na výzvu tedy neodpověděli a odjeli místo lupičů chytat pokémony, např. vzácného Snorlaxe. Když byli vyzváni k vysvětlení toho, proč nepřijeli na místo, odůvodnili to tím, že byli v hlučné oblasti a vysílačku neslyšeli. To se nadřízeným nezdálo, a tak zkontrolovali záběry z vnitřní kamery ve voze. Z toho bylo patrné, jak hledají nejrychlejší cestu ke Snorlaxovi a jak po cestě chytali další. U soudu policisté sice napadli použití záznamu z kamer a jejich "soukromé" konverzace, to ale soudce neuznal. Jak je vidět, závislost na hrách se nevyhýbá ani policii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek