reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva rychlíky na trati

31.5.2000, Petr Klabazňa, zpráva
Dva rychlíky na trati
Jak vytisknout nebo okopírovat 100000 stránek za 10 hodin? O překonání této hranice se v dubnu pokusila belgická pobočka společnosti Ricoh pomocí nového multifunkčního stroje Aficio 850. Za asistence několika klíčových zákazníků, kteří bedlivě sledovali korektnost všech parametrů, se během 10 hodin podařilo vyprodukovat 108456 výtisků. K pokusu byl použit typ dokumentu s 12 oboustranně potištěnými stranami obsahujícími text, obrázky a grafy.

AFICO850r


V testu byly použity dva stroje Ricoh Aficio 850 spojené zařízením Copy Connector Kit, které dokáže sjednotit dvě Aficia 850 v jeden celek. Výsledkem je zařízení schopné výkonu 170 stránek za minutu za cenu, která je nižší než pořizovací cena jednoho produktu se stejnými parametry. Tato výhoda se naplno projeví při odstávce – u dvou strojů je možno provizorně pracovat na poloviční výkon, kdežto při jediném produktu o stejně vysokém výkonu je možnost kopírování nebo tisku znemožněna úplně.

Pokus prokázal konzervativní přístup firmy Ricoh k údajům o maximální rychlosti jejich produktů. Při podrobnějším pohledu lze snadno zjistit, že aby byl splněn výsledný počet 108456 výtisků, je nutno dosáhnout vyšší rychlosti – téměř 181 kopií za minutu. To se podařilo, což dává dobrý signál zákazníkům, kteří od svého produktu dostanou více, než čekali.

V nedávno ohlášeném multifunkčním přístroji Aficio 850 je obsažena digitální kopírka i výkonná síťová tiskárna – oboje s rychlostí 85 stránek za minutu a navíc scanner s produktivitou 72 stránek za minutu. Aficio 850 splňuje nejnáročnější předpoklady pro rychlé a efektivní zpracování dokumentů. Vše je přizpůsobeno maximální produktivitě – od dvou vysokokapacitních tonerů vyměnitelných za chodu až po 1000 stránek sejmutých scannerem v jedné dávce. Klíčem ke všemu je digitální zpracování dokumentů, které umožňuje sejmout předlohu jen jednou a poté už jen tisknout. Po krátké zahřívací době (4,1 sekundy) se dokument načte a uloží do paměti. Rychlost tedy není omezena (jako u analogových kopírek) neustálým snímáním. Rozlišení až 1200 dpi a 256 odstínů šedi plně vyhoví i vysokým nárokům na výslednou kvalitu dokumentů, stejně jako vysoká kapacita vnitřní paměti (2 x 48 MB RAM) i dostatečně dimenzovaný pevný disk (2 x 4,3 GB).

Více informací o testu lze získat na adrese Philippa Vermoesena (p.vermoesen@ricoh-belgium.com).


Tisková zpráva
reklama
reklama