reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvě zajímavé maličkosti

5.12.2002, Michael Rada, článek
Dvě zajímavé maličkosti
Dnes jsem se rozhodl Vám představit dva zajímavé výrobky, které by mohly zpříjemnit život uživatelů nejen počítačů, ale i běžné telefonní sítě.
Prvním z produktů je zajímavý doplněk k telefonnímu přístroji, který z něj učiní videotelefon, druhým pak digitální fotoaparát s integrovanou podporou Bluetooth, který zjednoduší práci se zachycenými statickými i pohyblivými obrazy.

Začneme „videotelefonem“. Tento se jmenuje Beamer, což může navodit atmosféru Star Tracku „Beam me up Scotty“ a za jeho vývojem a uvedením na trh stojí společnost VIALTA.Jak se můžete přesvědčit sami, je Beamer produkt designově velmi povedený a celé řešení je shrnuto do jednoho elegantního „kusu“ připevněného na skleněné desce. Tato dává Beameru nejenom pocit kvality, ale vytváří z něj pravý designový skvost. Beamer je vlastně :
  • Kamera
  • Barevný displej
  • HW umožňující zpracování video signálu a jeho přenos a příjem v reálném čase.
Vše je zařízeno velmi jednoduše. Beamer se umístí mezi telefonní přístroj a telefonní přípojku a je to. Uživatel se může vždy rozhodnout, zda-li video při telefonování zapne, či nikoli, či zda umožní pouze jeho příjem. Vše je uděláno velmi jednoduše a nemyslím, že by komukoli činilo jeho zapojení a používání ty nejmenší problémy. Výrobci je jasné, že objem prodeje může značně snížit vysoká cena. Stejně tak si jistě ověřil, že podobný typ výrobku zatím nikdo v takovémto provedení neprodává. Stanovená cena není nijak vysoká a hlavně - rozhodne-li se uživatel zakoupit Baemery hned dva, bude se jednat o velmi rozumnou investici. Navíc poté, co se zmínili o tomto výrobku i reportéři CNBC, myslím, že objednávek bude dostatek.
Ještě tedy k ceně, tedy spíše k cenám. Ty jsou totiž dvě. Dva přístroje společně stojí 499,99 USD (v současnosti je platná sleva 100,-USD). Jeden byl pak ohodnocen částkou 299,99 USD.

Více informací o tomto produktu naleznete na stránkách výrobce.

Druhým produktem o němž si dnes povíme je digitální fotoaparát společnosti SONY nesoucí označení DSC-FX77. Jedná se 4 megapixelový fotoaparát s velmi povedeným designem a jak jsem zmiňoval výše, s podporou funkce bezdrátového přenosu dat Bluetooth.Co jistě zaujme uživatele na první pohled je stříbrné tělo přístroje a otočná čočka. Tato umožňuje snadné zachycení autoportrétu. Zachycené záběry se zaznamenávají, jak jinak, než na Memory Stick a ve standardu je tento dodáván ve velikosti 16 MB (což mně osobně připadá spíše jako vtip).V dodávce je také USB kolébka zjednodušující přenos, AV kabely a Poutko pro přenášení. Hmotnost tohoto malého zázraku je 185 g a zachycené fotografie mají maximálně rozlišení 2272x1704 pixelů. Video sekvence mají pak rozlišení 320x240 pixelů.Bluetooth profil použitý v této kameře se nazývá Basic Image Protocol a pracuje na principu peer to peer mezi fotoaparátem samotným a dalším přístrojem podporujícím tento typ komunikace. Bezdrátové spojení dává uživateli značnou volnost, jen pro zajímavost můžeme uvést, že přenos 4 MB fotografie mezi kamerou a notebookem trvá 47 vteřin. Obrázek v rozlišení VGA je však přenesen již za 1,5 vteřiny. Zajímavá je i funkce ovládání fotoaparátu prostřednictvím notebooku, což vytváří jakousi „digitální kameru v reálném čase“ kterážto umožňuje přenášet 6,5 frames za vteřinu.

                 
 

Prodej kamery byl zahájen v listopadu tohoto roku a spolu s ní přišla společnost SONY i s dalšími dvěma modely podporujícími BT technologii. Těmito modely jsou DSC-F77 a DSC-F717 (5 Megapixelů). Více informací najdete na následujících stránkách.

Věřím, že Vás tento článek zaujal a těším se na setkání nad dalšími zajímavostmi.
reklama