reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvoučipová GeForce 6800GT/Ultra od ASUSu nebude

24.6.2005, Milan Šurkala, aktualita
Dvoučipová GeForce 6800GT/Ultra od ASUSu nebude
Firma ASUSTek Computer se rozhodla neuvádět na trh dvoučipovou kartu ASUS EN6800 Dual, která měla být tvořena dvěmi jádry GeForce 6800GT, případně verzí Ultra. Zrušení této karty má na svědomí nejspíše uvedení GeForce 7800GTX (ostatně při...
Firma ASUSTek Computer se rozhodla neuvádět na trh dvoučipovou kartu ASUS EN6800 Dual, která měla být tvořena dvěmi jádry GeForce 6800GT, případně verzí Ultra. Zrušení této karty má na svědomí nejspíše uvedení GeForce 7800GTX (ostatně při její prezentaci bylo zrušení projektu oznámeno). ASUS se však pro hardcore nadšence rozhodl přivést na svět grafickou kartu s dvěmi čipy GeForce 7800GTX. Uvidíme, zda ji také nezruší.ASUS EN6800 Dual karty měly být vybaveny čipy GeForce 6800 GT nebo Ultra, kdy tyto čipy byly spolu spojeny v SLI zapojení. Každé grafické jádro (GPU) bylo vybaveno 256MB 256 bitových GDDR3 pamětí. Karty měly být o 70% rychlejší než jejich single-chip protějšky. Dohromady dávaly 32 pixel a 12 vertex pipeline.
Nevýhoda této karty proti novým a velmi výkonným kartám na čipech ATi R520 nebo nVidia G70 (GeForce 7800GTX) je její dosti šílená velikost. Posuďte sami z obrázku. Ovšem dual-chip GeForce 7800GTX na tom patrně nebude o mnoho lépe. Do klasických skříní ji skutečně nijak chytře nenacpete.

Zdroj: www.hardspell.com, www.xbitlabs.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama