reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

EA zrušily Maxis, studio stojící za hrami Sim

, , aktualita
EA zrušily Maxis, studio stojící za hrami Sim
Electronic Arts potvrdily, že zavírají studio Maxis Emeryvill, které vytvořilo velmi známé série SimCity, The Sims a další. Ze světa tak odchází další legenda, kterou má stejně jako řadu dalších na svědomí právě EA.
Maxis Emeryvill tedy přestává existovat, ovšem Electronic Arts slibuje, že hry SimCity a The Sims budou vyvíjeny dále. Otázka ovšem je, v jaké podobě, neboť v poslední době není firma EA zrovna oblíbena vzhledem k tomu, jaké tvoří hry. Netýká se to pouze mobilních her jako Dungeon Keeper či Need for Speed: No Limits, kde je nastaven nehorázný systém online nákupů. Týká se to třeba i moderní verze hry SimCity, která byla původně určena jen pro hraní online a uživatel si nemohl užít single player bez internetového připojení. Trvalo celý rok, než to firma EA v reakci na nesčetné žádosti svých zákazníků umožnila.

Nyní tedy pod jejími křídly končí studio Maxis Emeryvill, které bylo založeno již v roce 1987 a EA jej vlastní od roku 1997. A zdaleka není jediné, které EA koupil a následně zrušil. Pod jeho správou skončily takové legendy jako Westwood, Origin, Bullfrog, nebo Virgin Interactive.

Maxis za svou existenci stačil ydat 31 her a zdaleka nejznámější jsou jeho simulace všeho možného. Poslední verze SimCity ale měla i jiné problémy než znemožněné offline hraní (to byl ale pro zákazníky největší problém), a tak tento titul nedosáhl kýžených prodejů. Amazon dokonce stáhl tuto hru z nabídky poté, co získala na 800 velmi negativních uživatelských recenzí a je nesporné, že i tento neúspěch přispěl ke konci studia Maxis. Můžeme se pak pouze dohadovat, jestli si za to mohou sami, nebo je to především vina jejich mateřské společnosti. Nicméně lidé z Maxisu prý mají možnost ucházet se o práci v samotném EA, která plánuje i nadále vydávat hry ze série Sim.

EA ale také oznamuje, že její nabídka On the House týkající se her zdarma se nyní rozrostla o dva klasické PC tituly. Prvním z nich je Syndicate z roku 1993, přičemž jde o jednu z velmi oblíbených her od Bullfrog, kterou jsme mohli hrát na svých PC s procesory 386 a 486. Vedle toho je z nějakého důvodu asi jen ve francouzském obchodě Originu v nabídce také Plants vs. Zombies: Game of the Year Edition. A pokud jste měli rádi Syndicate, ale nyní je pro vás tato hra už přeci jen moc stará, můžete se zaměřit na jejího moderního následovníka, Satellite Reign, který je v nabídce Steam Early Access.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama
reklama