ECS A78F2-TI: socket AMD, chladič pro Intel

ECS A78F2-TI: socket AMD, chladič pro Intel
, , aktualita
Od firmy ECS si budeme moci pořídit zajímavou základní desku A78F2-TI, která je založena na socketu FM2+ a formátu Mini-ITX. Netradiční je to, že na procesory AMD můžeme namontovat chladiče určené pro intelovské sockety LGA.
K oblíbeným
reklama
Základní deska ECS A78F2-TI je tedy vybavena socketem FM2+, takže je určena pro nejnovější APU Kaveri. Kolem socketu však nenajdeme montážní otvory v obdélníkovém rozestavění, které by ukazovalo na kompatibilitu s chladiči pro AMD, ale ve čtvercovém. Bude tak třeba využít chladiče pro procesory Intel do socketů LGA 115x.

Bude tak třeba dodávaný BOX chladič od AMD nahradit nějakým jiným, ovšem je třeba myslet také na to, že procesory od AMD jsou tlustší než ty od Intelu, takže je možné, že na socket nebudou pasovat všechny a zvláště třeba ty s plastovými trny. A vedle toho tu není klasický ATX konektor pro napájení, k němuž je tedy využitý externí adaptér, příslušný konektor mezi zadními porty a 3+1fázové VRM.

ECS A78F2-TI využívá čipovou sadu AMD A78 FCH, dále tu máme dva sloty SO-DIMM pro paměti DDR3, dva sloty mPCIe a také dva porty SATA 6 Gbps. Mezi výstupy mezi zadními porty patří dva HDMI, DisplayPort i LVDS. Pak také dva USB 3.0, šest USB 2.0/1.1, gigabitový Ethernet a šestikanálové HD audio.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů