www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ECS Liva Z2L: miniaturní desktop s GPIO

ECS Liva Z2L: miniaturní desktop s GPIO
, , aktualita
Nový minipočítač Liva Z2L poslouží jako desktop, který se pohodlně vejde snad kamkoliv. Zároveň ovšem přítomností konektoru GPIO potěší i „kutily“, neboť částečně zastoupí jednodeskové počítače.
K oblíbeným
reklama
Na veletrh CES 2019 se připravuje i společnost ECS, která bude v Las Vegas prezentovat kromě jiného počítač Liva Z2L. Nejnovější přírůstek do široké nabídky mini PC nese označení Liva Z2L. Jedná se o desktop s rozměry 132 x 118  x 56,4 mm, který na stole opravdu nezabere mnoho místa. Pokud byste „krabičku“ přece jen chtěli elegantně schovat, lze využít držák VESA pro uchycení na zadní stranu monitoru. Srdcem počítače je potom podle zvolené konfigurace procesor Intel Celeron N4000, Celeron N4100 nebo Pentium N5000 z rodiny Gemini Lake, kterému sekunduje až 4GB operační paměť LPDDR4 ve dvou slotech SODIMM. Základní úložiště zajišťuje 32GB nebo 64GB paměť eMMC, takže vhod přijde možnost připojení 2,5" HDD.
 
 
Místo ventilátoru je využíváno pasivní chlazení, což znamená prakticky bezhlučný provoz. Vzhledem k miniaturním rozměrům se počítač může pochlubit dostačující výbavou v oblasti konektivity. K dispozici jsou čtyři porty USB 3.0 (jeden z nich využívá konektor USB Type-C), dva porty USB 2:0, Gigabit Ethernet, audio jack, VGA a HDMI výstup. Z bezdrátových technologií nechybí Wi-Fi 802.11 ac ani Bluetooth 4.2. Zajímavým bonusem, který novinku trochu odlišuje od konkurence minipočítačů, je pinový konektor GPIO, který můžeme znát například z populárních jednodeskových počítačů Raspberry Pi. GPIO slouží jako vstup nebo výstup k připojení různých senzorů, světelných diod nebo jiných součástech, takže „kutilové“ budou mít určitě o zábavu postaráno.
O ceně ani dostupnosti počítače Liva Z2L prozatím výrobce nic nezveřejnil, ale snad budeme moudřejší po veletrhu CES 2019. Připomeňme, že minipočítače od ECS se na český trh dostávají jen sporadicky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář