www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ECS Liva Z2L: miniaturní desktop s GPIO

ECS Liva Z2L: miniaturní desktop s GPIO
, , aktualita
Nový minipočítač Liva Z2L poslouží jako desktop, který se pohodlně vejde snad kamkoliv. Zároveň ovšem přítomností konektoru GPIO potěší i „kutily“, neboť částečně zastoupí jednodeskové počítače.
K oblíbeným
reklama
Na veletrh CES 2019 se připravuje i společnost ECS, která bude v Las Vegas prezentovat kromě jiného počítač Liva Z2L. Nejnovější přírůstek do široké nabídky mini PC nese označení Liva Z2L. Jedná se o desktop s rozměry 132 x 118  x 56,4 mm, který na stole opravdu nezabere mnoho místa. Pokud byste „krabičku“ přece jen chtěli elegantně schovat, lze využít držák VESA pro uchycení na zadní stranu monitoru. Srdcem počítače je potom podle zvolené konfigurace procesor Intel Celeron N4000, Celeron N4100 nebo Pentium N5000 z rodiny Gemini Lake, kterému sekunduje až 4GB operační paměť LPDDR4 ve dvou slotech SODIMM. Základní úložiště zajišťuje 32GB nebo 64GB paměť eMMC, takže vhod přijde možnost připojení 2,5" HDD.
 
 
Místo ventilátoru je využíváno pasivní chlazení, což znamená prakticky bezhlučný provoz. Vzhledem k miniaturním rozměrům se počítač může pochlubit dostačující výbavou v oblasti konektivity. K dispozici jsou čtyři porty USB 3.0 (jeden z nich využívá konektor USB Type-C), dva porty USB 2:0, Gigabit Ethernet, audio jack, VGA a HDMI výstup. Z bezdrátových technologií nechybí Wi-Fi 802.11 ac ani Bluetooth 4.2. Zajímavým bonusem, který novinku trochu odlišuje od konkurence minipočítačů, je pinový konektor GPIO, který můžeme znát například z populárních jednodeskových počítačů Raspberry Pi. GPIO slouží jako vstup nebo výstup k připojení různých senzorů, světelných diod nebo jiných součástech, takže „kutilové“ budou mít určitě o zábavu postaráno.
O ceně ani dostupnosti počítače Liva Z2L prozatím výrobce nic nezveřejnil, ale snad budeme moudřejší po veletrhu CES 2019. Připomeňme, že minipočítače od ECS se na český trh dostávají jen sporadicky.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář