www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO a nová profi LCD ColorEdge

EIZO a nová profi LCD ColorEdge
, , aktualita
EIZO si připravilo dva monitory ColorEdge, které nabídnou stejně velkou obrazovku s úhlopříčkou 24,1". Konkrétně jde o modely ColorEdge CG247 a ColorEdge CX241, které jsou založeny na panelu IPS.
K oblíbeným
reklamaPro nastavení barev monitorů ColorEdge firma EIZO nabídne ColorNavigator Network a ColorNavigator NX. První z nich je zabezpečená cloudová služba pro administrátory a jejich QC (quality control) monitorů ColorEdge s nainstalovaným ColorNavigator NX. To dle výrobce umožní z jednoho místa zajistit automatickou kalibraci více monitorů, což bude firmám šetřit čas a peníze.

Ovšem pokud služby centralizované QC nepotřebujete, můžete využít dodávaný software ColorNavigator 6, který poslouží k nastavení jasu, gamy, bílé a dokáže vygenerovat ICC profil. I tento software lze využít pro plánování kalibrace a autokorekčních funkcí obou monitorů a dokáže také emulovat zobrazení na různých chytrých telefonech, tabletech a jiných zařízeních. ColorEdge CG247 má navíc 3D LUT a několik standardů barevných režimů: Rec709, EBU, SMPTE-C a DCI.

Rozlišení obou monitorů je 1920 x 1200, jas 350 nit, kontrast 1000:1 a odezva 7,7 ms (šedá-šedá). Ve výbavě jsou konektory DisplayPort, HDMI a DVI, dva USB porty a ergonomický stojan s nastavením výšky, natočení, naklopení a pivotem. Výrobce nám dá na LCD panel pětiletou omezenou záruku a jednoletou na vadné pixely.

Oba monitory se již vydaly na trh, ovšem kdy přesně dorazí a za jakou cenu, to nám EIZO neprozradilo. Bude je také vystavovat na NAB Show v Las Vegas od 7. do 10. dubna a software ColorNavigator NX bude k dispozici pro volné stažení od 18. dubna, takže se dá předpokládat, že do té doby již monitory budou k dispozici.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek