www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO a nová profi LCD ColorEdge

EIZO a nová profi LCD ColorEdge
, , aktualita
EIZO si připravilo dva monitory ColorEdge, které nabídnou stejně velkou obrazovku s úhlopříčkou 24,1". Konkrétně jde o modely ColorEdge CG247 a ColorEdge CX241, které jsou založeny na panelu IPS.
K oblíbeným
reklamaPro nastavení barev monitorů ColorEdge firma EIZO nabídne ColorNavigator Network a ColorNavigator NX. První z nich je zabezpečená cloudová služba pro administrátory a jejich QC (quality control) monitorů ColorEdge s nainstalovaným ColorNavigator NX. To dle výrobce umožní z jednoho místa zajistit automatickou kalibraci více monitorů, což bude firmám šetřit čas a peníze.

Ovšem pokud služby centralizované QC nepotřebujete, můžete využít dodávaný software ColorNavigator 6, který poslouží k nastavení jasu, gamy, bílé a dokáže vygenerovat ICC profil. I tento software lze využít pro plánování kalibrace a autokorekčních funkcí obou monitorů a dokáže také emulovat zobrazení na různých chytrých telefonech, tabletech a jiných zařízeních. ColorEdge CG247 má navíc 3D LUT a několik standardů barevných režimů: Rec709, EBU, SMPTE-C a DCI.

Rozlišení obou monitorů je 1920 x 1200, jas 350 nit, kontrast 1000:1 a odezva 7,7 ms (šedá-šedá). Ve výbavě jsou konektory DisplayPort, HDMI a DVI, dva USB porty a ergonomický stojan s nastavením výšky, natočení, naklopení a pivotem. Výrobce nám dá na LCD panel pětiletou omezenou záruku a jednoletou na vadné pixely.

Oba monitory se již vydaly na trh, ovšem kdy přesně dorazí a za jakou cenu, to nám EIZO neprozradilo. Bude je také vystavovat na NAB Show v Las Vegas od 7. do 10. dubna a software ColorNavigator NX bude k dispozici pro volné stažení od 18. dubna, takže se dá předpokládat, že do té doby již monitory budou k dispozici.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu
Na konci tohoto měsíce očekáváme příchod prvního 16jádrového desktopového procesoru, a sice AMD Ryzen 9 3950X. Nad jeho dostupností se sice objevil tmavý stín, ovšem můžeme spoléhat na to, že tento procesor v září na trh nastoupí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA vyšle CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice NASA vyšle CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice
Americká vesmírná agentura NASA plánuje u Měsíce "zakotvit" s novou lunární stanicí, která by měla od roku 2024 mít stálou posádku. Ještě před tím se ale na její orbitě má usídlit malý satelit CAPSTONE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma
NVIDIA rozjela novou akci na podporu prodeje karet GeForce RTX. Ve spolupráci s Activision nabízí k těmto kartám zdarma hru Call of Duty: Modern Warfare. Respektive teprve nabídne, protože tato novinka přijde až v říjnu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře