www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO CG2420 a CS2420: 24" LCD pro grafiky

EIZO CG2420 a CS2420: 24" LCD pro grafiky
, , aktualita
EIZO si připravilo dva 24" monitory CG2420 a CS2420, které jsou určeny především pro zpracování grafiky. Slibují tak kvalitní barevné podání a také možnost kalibrace nebo příslušnou výbavu.
K oblíbeným
reklama
Oba monitory EIZO CG2420 a CS2420 mají 24" LCD displej typu IPS, ale jinak se od se be liší. Model EIZO CG2420 dokáže pokrýt 99 % barevného prostoru AdobeRGB a 98 % prostoru DCI-P3, je vybaven integrovaným kalibračním senzorem pro nastavení jasu, bílého bodu i gradace obrazu a slibuje díky 16bitové LUT a podpoře 10bitového videosignálu přesné zobrazení barev.

EIZO uvádí, že tento monitor využívá nový panel IPS s vyšším statickým kontrastem 1500:1 a moderním systémem podsvícení s MG-LED, který zajistí vysoce rovnoměrný jas. Nepřekvapí zde pozorovací úhly 178° v obou směrech, ale také 10ms odezva, která však grafikům bude stačit (až na grafiky mající v oblibě akční hry). Poměr stran je 16:10 a rozlišení 1920 x 1200. Tento monitor by tak měl být využit především pro zpracování grafiky, tisk a postprodukci a zájemce za něj zaplatí 27.690 Kč bez daně, ale se skládacím stínítkem, čisticí soupravou a veškerou potřebou kabeláží. Od EIZA také dostaneme kalibrační software ColorNavigator 6.x nebo ColorNavigator NX.

EIZO CS2420 je levnější model (15.990 Kč bez daně) rovněž s panelem IPS také s rozlišením 1920 x 1200, ale s nižším kontrastem 1000:1 a bez stínítka nebo senzoru pro kalibraci. Tu ale umožňuje, pokud si k němu samostatně pořídíte potřebný senzor, vedle nějž lze dokoupit také stínítko a zmíněnou čisticí soupravu. Dle tiskové zprávy byl ale každý kus zkalibrován již v továrně.

Oba monitory ještě obsahují také hubem se třemi porty USB 3.0, z nichž jeden má posílené napájení pro dobíjení mobilních zařízení. EIZO na elektroniku, LCD panel i podsvícení poskytuje kompletní pětiletou záruku.

Zdroj: EIZO


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek