www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO ColorEdge CS240: slušný 24" monitor

EIZO ColorEdge CS240: slušný 24" monitor
, , aktualita
Společnost EIZO vyrábějící velmi kvalitní monitory určené pro náročné uživatele si připravila model ColorEdge CS240. Tentokrát jde o 24" model s obrazovkou IPS, který nabídne slušnou výbavu i specifikace.
K oblíbeným
reklama
Novinka od EIZO Corporation tedy dostala označení ColorEdge CS240 a určena je pro zpracování fotografií a grafický design. Její 24,1" obrazovka je typu IPS s rozlišením 1920 x 1200, čili jde o poměr stran 16:10 a slibuje široký gamut a hardwarovou kalibraci. Gamma křivka byla přitom u každého kusu nastavena už při výrobě.

Monitor dokáže pokrýt barevný prostor Adobe RGB z 99 procent, přičemž jeho displej dokáže díky 10bitovému zpracování barev zobrazit najednou více jak miliardu odstínů, přičemž má 16bitovou LUT. Technologie EIZO DUE (digital uniformity equalizer) má zajistit stejné zobrazení barev na celé obrazovce a rovnoměrné podsvícení. Základní specifikace hovoří o pozorovacích úhlech 178° v obou směrech, odezvě 7,7 ms (GtG), nativním kontrastu 1000:1 a maximálním jasu 350 cd/m2. Typická spotřeba činí 27 W, přičemž ve vypnutém stavu by měl mít spotřebu nulovou (po stisku předního vypínače).

Výbava monitoru ColorEdge CS240 zahrnuje rozhraní DisplayPort, HDMI, DVI a nechybí ani USB hub (2x upstream, 2x downstream). Softwarová výbava zase zahrnuje aplikaci ColorNavigator 6, která slouží k jednoduché kalibraci monitoru pro účely fotografů, tisku a webdesignu. Zkušení uživatelé si mohou sami nastavit jas, gammu, bílou a vytvořit vlastní ICC profil. Pro náročnější je tu podpora hardwarových kalibračních zařízení od X-Rite, DataColor a ostatních.

Takový monitor nemůže být ochuzen o flexibilní stojan, který umožní 35° naklopení, 344° natočení, nastavení výšky v rozsahu 130 mm a také tu je funkce pivot a systém pro vedení kabelů.

EIZO ColorEdge CS240 je právě na cestě do obchodů, ovšem v jejich nabídce se ještě neobjevil. Je tam ale jeho o palec menší bratříček CS230, který se u nás prodává za cca 13.500 Kč, takže můžeme očekávat cenu cca 15.000 Kč.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus si připravil párek desek ROX X570 formátu Mini ITX a DTX Asus si připravil párek desek ROX X570 formátu Mini ITX a DTX
Společnost Asus se rozhodla přinést na trh příspěvek také pro zájemce o výkonné desky pro AMD, ovšem v malém provedení, respektive formátu Mini ITX a Mini DTX. A jde konkrétně o modely ROG Crosshair VIII Impact a ROG Strix X570-I Gaming.
13.9.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM
Už v roce 2021 má být dokončena továrna na výrobu pamětí DRAM, kterou letos začne v Číně stavět společnosti Tsinghua Unigroup. Výstavba tak proběhne velice rychle ve snaze Číny zajistit si sama pro sebe výrobu pamětí. 
13.9.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře