www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO EV3237: velký širokoúhlý IPS s Ultra HD

EIZO EV3237: velký širokoúhlý IPS s Ultra HD
, , aktualita
Pro velmi náročné uživatele a především profesionály si společnost EIZO připravila velký LCD monitor s úhlopříčkou 31,5 palce. Jedná se o typ IPS s rozlišením Ultra HD (4K) a řadou různých funkcí.
K oblíbeným
reklama
EIZO FlexScan EV3237 patří tedy mezi to nejlepší, co si můžeme z dnešní nabídky desktopových monitorů pořídit. Koukat se budeme na velký 31,5" (80 cm) panel s vysokým rozlišením (hustota 140 dpi), jenž má díky technologii IPS široké pozorovací úhly 178 °, a to v horizontálním i vertikálním směru. Pro podsvícení jsou využity bílé LED, přičemž k jejich řízení je použita hybridní technologie, která má v celém rozsahu jasu zajistit, aby obraz nepoblikával.

Pro připojení monitoru můžeme využít dva vstupy Display Port 1.2, jeden vstup DVI-D (DL) a jeden vstup HDMI 1.4, přičemž v nabídce je také funkce Picture by Picture pro zobrazení dvou až čtyž obrazů vedle sebe z různých signálů. Alternativou je funkce Picture in Picture, čili zobrazení obrazu v obraze. Specifikace dále hovoří o typickém kontrastu 1000:1, jasu až 300 cd/m2, odezvě 5 ms GtG s overdrive a až 16 ms při přechodu z černé do bílé. Pro akční hry se tedy tento monitor příliš hodit nebude.

Správu spotřeby si vezme na starost EcoView Optimizer, který má být schopen ušetřit až třetinu energie pomocí regulace podsvícení v tmavých plochách. Senzor Auto EcoView zase poslouží k regulaci podsvícení dle okolního světla a EcoView Sense automaticky zapíná a vypíná obrazovku dle přítomnosti uživatele. Typická spotřeba monitoru je přitom 40 W a maximální 105 W. V pohotovostním režimu si vezme přibližně půl wattu.

Ostatní výbava zahrnuje obvyklý flexibilní stojan s možností nastavení výšky, natočení a naklopení (o pivotu specifikace nemluví), USB 3.0 hub s třemi konektory (z toho jeden má posílené napájení pro dobíjení), výstup na sluchátka a také stereo reproduktory. Rozměry monitoru jsou 730 x 440 - 580 x 250 mm (Š x V x H) a hmotnost 10,6 kg. U nás bude dostupný od listopadu za neuvedenou cenu. Tu ale snad ani vědět nechceme.
  • Širokoúhlý 31,5“ monitor s rozlišením UHD 4K
  • Panel IPS LCD s podsvícením LED
  • Kontrast 1000:1, jas 300 cd/m2, pozorovací úhel 178°
  • Odezva 5 ms v úrovních šedé s funkcí Overdrive
  • Funkce Auto-EcoView, EcoView-Index, EcoView-Sense a EcoView-Optimizer pro nejvyšší úsporu energie a optimální ergonomii
  • Integrované reproduktory a výstup na sluchátka
  • Rozbočovač USB 3.0 s jedním konektorem pro upstream a třemi konektory USB 3.0
  • Vstupy Display Port (10 bitů, Thuderbolt compatible), DVI-D a HDMI (8 bitů)

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář