www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO EV3237: velký širokoúhlý IPS s Ultra HD

EIZO EV3237: velký širokoúhlý IPS s Ultra HD
, , aktualita
Pro velmi náročné uživatele a především profesionály si společnost EIZO připravila velký LCD monitor s úhlopříčkou 31,5 palce. Jedná se o typ IPS s rozlišením Ultra HD (4K) a řadou různých funkcí.
K oblíbeným
reklama
EIZO FlexScan EV3237 patří tedy mezi to nejlepší, co si můžeme z dnešní nabídky desktopových monitorů pořídit. Koukat se budeme na velký 31,5" (80 cm) panel s vysokým rozlišením (hustota 140 dpi), jenž má díky technologii IPS široké pozorovací úhly 178 °, a to v horizontálním i vertikálním směru. Pro podsvícení jsou využity bílé LED, přičemž k jejich řízení je použita hybridní technologie, která má v celém rozsahu jasu zajistit, aby obraz nepoblikával.

Pro připojení monitoru můžeme využít dva vstupy Display Port 1.2, jeden vstup DVI-D (DL) a jeden vstup HDMI 1.4, přičemž v nabídce je také funkce Picture by Picture pro zobrazení dvou až čtyž obrazů vedle sebe z různých signálů. Alternativou je funkce Picture in Picture, čili zobrazení obrazu v obraze. Specifikace dále hovoří o typickém kontrastu 1000:1, jasu až 300 cd/m2, odezvě 5 ms GtG s overdrive a až 16 ms při přechodu z černé do bílé. Pro akční hry se tedy tento monitor příliš hodit nebude.

Správu spotřeby si vezme na starost EcoView Optimizer, který má být schopen ušetřit až třetinu energie pomocí regulace podsvícení v tmavých plochách. Senzor Auto EcoView zase poslouží k regulaci podsvícení dle okolního světla a EcoView Sense automaticky zapíná a vypíná obrazovku dle přítomnosti uživatele. Typická spotřeba monitoru je přitom 40 W a maximální 105 W. V pohotovostním režimu si vezme přibližně půl wattu.

Ostatní výbava zahrnuje obvyklý flexibilní stojan s možností nastavení výšky, natočení a naklopení (o pivotu specifikace nemluví), USB 3.0 hub s třemi konektory (z toho jeden má posílené napájení pro dobíjení), výstup na sluchátka a také stereo reproduktory. Rozměry monitoru jsou 730 x 440 - 580 x 250 mm (Š x V x H) a hmotnost 10,6 kg. U nás bude dostupný od listopadu za neuvedenou cenu. Tu ale snad ani vědět nechceme.
  • Širokoúhlý 31,5“ monitor s rozlišením UHD 4K
  • Panel IPS LCD s podsvícením LED
  • Kontrast 1000:1, jas 300 cd/m2, pozorovací úhel 178°
  • Odezva 5 ms v úrovních šedé s funkcí Overdrive
  • Funkce Auto-EcoView, EcoView-Index, EcoView-Sense a EcoView-Optimizer pro nejvyšší úsporu energie a optimální ergonomii
  • Integrované reproduktory a výstup na sluchátka
  • Rozbočovač USB 3.0 s jedním konektorem pro upstream a třemi konektory USB 3.0
  • Vstupy Display Port (10 bitů, Thuderbolt compatible), DVI-D a HDMI (8 bitů)

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře