www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1
, , aktualita
Společnost EIZO si připravila monitor, který se dá v PC světě označit za unikátní. Navzdory tomu, že monitory se stále více roztahují do stran, představila 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920. Jeho obrazovka je tedy čtvercová.
K oblíbeným
reklama
EIZO FlexScan EV2730Q je tedy 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920 pixelů, díky čemuž nabídne oproti klasickému Full HD (1920 x 1080) o 78 procent více zobrazovací plochy. Bude se tak hodit především pro produktivní aplikace, jako jsou grafické editory, programování, práci s mapami, DTP a jiné. EIZO samotné říká, že tento monitor je širokoúhlý, ale v obou směrech.

Specifikace monitoru EIZO FlexScan EV2730Q hovoří o 26,5" panelu IPS s podsvícením pomocí LED, přičemž jeden pixel měří 0,2478 mm. Pozorovací úhly panelu jsou 178 ° v obou směrech, jas 300 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a odezva 5 ms GtG.

Do jeho výbavy patří jeden DisplyPort, jeden DVI-D s podporou HDCP a pak tu je ještě hub s porty USB 2.0, dva vestavěné reproduktory, každý po 1 W, plus příslušné audio konektory, a to 3,5mm vstup pro mikrofon a výstup na sluchátka. Pomocí tlačítek si také budeme moci vybrat zdroj zvuku a ovládat hlasitost.

Typická spotřeba monitoru je 25 W a maximální 64 W. Jeho rozměry pak jsou 497 x 502 x 56 mm bez stojanu (podporuje 100 x 100 VESA) a 497 x 513 - 614 x 245 mm se stojanem. Hmotnost bez stojanu je 4,2 kg a s ním 7,1 kg. Onen stoja n umožní nastavení výšky v rozmezí 101 mm, naklopení a natočení, přičemž pivot by zde byl poněkud zbytečný. EIZO také dodal několik příkladů, díky nimž si budeme moci lépe představit výhody poměru stran 1:1.

Nakonec můžeme zmínit funkci pro snížení vyzařování modrého světla, jež má být pro oči škodlivé a stabilní podsvícení bez poblikávání, které budeme moci dostat až na pouhé procento maxima, nebo to můžeme nechat na automatice (EcoView Optimizer 2). Další senzor bude sledovat přítomnost uživatele před monitorem, dle čehož bude zapínat a vypínat obrazovku.

FlexScan EV2730Q bude na trhu k dispozici od 1. kvartálu příštího roku, ale záleží na regionu. O ceně se EIZO nezmínilo.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář