www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1
, , aktualita
Společnost EIZO si připravila monitor, který se dá v PC světě označit za unikátní. Navzdory tomu, že monitory se stále více roztahují do stran, představila 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920. Jeho obrazovka je tedy čtvercová.
K oblíbeným
reklama
EIZO FlexScan EV2730Q je tedy 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920 pixelů, díky čemuž nabídne oproti klasickému Full HD (1920 x 1080) o 78 procent více zobrazovací plochy. Bude se tak hodit především pro produktivní aplikace, jako jsou grafické editory, programování, práci s mapami, DTP a jiné. EIZO samotné říká, že tento monitor je širokoúhlý, ale v obou směrech.

Specifikace monitoru EIZO FlexScan EV2730Q hovoří o 26,5" panelu IPS s podsvícením pomocí LED, přičemž jeden pixel měří 0,2478 mm. Pozorovací úhly panelu jsou 178 ° v obou směrech, jas 300 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a odezva 5 ms GtG.

Do jeho výbavy patří jeden DisplyPort, jeden DVI-D s podporou HDCP a pak tu je ještě hub s porty USB 2.0, dva vestavěné reproduktory, každý po 1 W, plus příslušné audio konektory, a to 3,5mm vstup pro mikrofon a výstup na sluchátka. Pomocí tlačítek si také budeme moci vybrat zdroj zvuku a ovládat hlasitost.

Typická spotřeba monitoru je 25 W a maximální 64 W. Jeho rozměry pak jsou 497 x 502 x 56 mm bez stojanu (podporuje 100 x 100 VESA) a 497 x 513 - 614 x 245 mm se stojanem. Hmotnost bez stojanu je 4,2 kg a s ním 7,1 kg. Onen stoja n umožní nastavení výšky v rozmezí 101 mm, naklopení a natočení, přičemž pivot by zde byl poněkud zbytečný. EIZO také dodal několik příkladů, díky nimž si budeme moci lépe představit výhody poměru stran 1:1.

Nakonec můžeme zmínit funkci pro snížení vyzařování modrého světla, jež má být pro oči škodlivé a stabilní podsvícení bez poblikávání, které budeme moci dostat až na pouhé procento maxima, nebo to můžeme nechat na automatice (EcoView Optimizer 2). Další senzor bude sledovat přítomnost uživatele před monitorem, dle čehož bude zapínat a vypínat obrazovku.

FlexScan EV2730Q bude na trhu k dispozici od 1. kvartálu příštího roku, ale záleží na regionu. O ceně se EIZO nezmínilo.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů