www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1

EIZO FlexScan EV2730Q: unikátní monitor s poměrem 1:1
, , aktualita
Společnost EIZO si připravila monitor, který se dá v PC světě označit za unikátní. Navzdory tomu, že monitory se stále více roztahují do stran, představila 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920. Jeho obrazovka je tedy čtvercová.
K oblíbeným
reklama
EIZO FlexScan EV2730Q je tedy 26,5" monitor s rozlišením 1920 x 1920 pixelů, díky čemuž nabídne oproti klasickému Full HD (1920 x 1080) o 78 procent více zobrazovací plochy. Bude se tak hodit především pro produktivní aplikace, jako jsou grafické editory, programování, práci s mapami, DTP a jiné. EIZO samotné říká, že tento monitor je širokoúhlý, ale v obou směrech.

Specifikace monitoru EIZO FlexScan EV2730Q hovoří o 26,5" panelu IPS s podsvícením pomocí LED, přičemž jeden pixel měří 0,2478 mm. Pozorovací úhly panelu jsou 178 ° v obou směrech, jas 300 cd/m2, statický kontrast 1000:1 a odezva 5 ms GtG.

Do jeho výbavy patří jeden DisplyPort, jeden DVI-D s podporou HDCP a pak tu je ještě hub s porty USB 2.0, dva vestavěné reproduktory, každý po 1 W, plus příslušné audio konektory, a to 3,5mm vstup pro mikrofon a výstup na sluchátka. Pomocí tlačítek si také budeme moci vybrat zdroj zvuku a ovládat hlasitost.

Typická spotřeba monitoru je 25 W a maximální 64 W. Jeho rozměry pak jsou 497 x 502 x 56 mm bez stojanu (podporuje 100 x 100 VESA) a 497 x 513 - 614 x 245 mm se stojanem. Hmotnost bez stojanu je 4,2 kg a s ním 7,1 kg. Onen stoja n umožní nastavení výšky v rozmezí 101 mm, naklopení a natočení, přičemž pivot by zde byl poněkud zbytečný. EIZO také dodal několik příkladů, díky nimž si budeme moci lépe představit výhody poměru stran 1:1.

Nakonec můžeme zmínit funkci pro snížení vyzařování modrého světla, jež má být pro oči škodlivé a stabilní podsvícení bez poblikávání, které budeme moci dostat až na pouhé procento maxima, nebo to můžeme nechat na automatice (EcoView Optimizer 2). Další senzor bude sledovat přítomnost uživatele před monitorem, dle čehož bude zapínat a vypínat obrazovku.

FlexScan EV2730Q bude na trhu k dispozici od 1. kvartálu příštího roku, ale záleží na regionu. O ceně se EIZO nezmínilo.

Zdroj: TZ EIZO
reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu AMD Ryzen 9 3950X se ukázal na Redditu
Na konci tohoto měsíce očekáváme příchod prvního 16jádrového desktopového procesoru, a sice AMD Ryzen 9 3950X. Nad jeho dostupností se sice objevil tmavý stín, ovšem můžeme spoléhat na to, že tento procesor v září na trh nastoupí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA vyšle CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice NASA vyšle CubeSat otestovat orbitu budoucí lunární stanice
Americká vesmírná agentura NASA plánuje u Měsíce "zakotvit" s novou lunární stanicí, která by měla od roku 2024 mít stálou posádku. Ještě před tím se ale na její orbitě má usídlit malý satelit CAPSTONE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma Ke každé GeForce RTX nyní Call of Duty: Modern Warfare zdarma
NVIDIA rozjela novou akci na podporu prodeje karet GeForce RTX. Ve spolupráci s Activision nabízí k těmto kartám zdarma hru Call of Duty: Modern Warfare. Respektive teprve nabídne, protože tato novinka přijde až v říjnu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD? TSMC nestíhá vyrábět 7nm čipy, ohrozí to dostupnost produktů AMD?
Ve světě počítačů PC neexistuje jiná firma než AMD, která by dokázala využít 7nm proces firmy TSMC. Na něm je AMD nyní už v podstatě závislé, a tak se jej přímo dotýká to, jak se TSMC prohýbá pod objednávkami právě na výrobu 7nm čipů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře