www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO FORIS FS2735 s konfigurovatelným FreeSync

EIZO FORIS FS2735 s konfigurovatelným FreeSync
, , aktualita
Stále čekáme na příchod monitoru EIZO FORIS FS2735 na trh, neboť ten by měl dorazit někdy "v zimě". Podívejme se ale na to, co nám tento herní model nabídne. Vedle jiných vlastností to bude i konfigurovatelný FreeSync.
K oblíbeným
reklama
EIZO FORIS FS2735 byl poprvé představen letos na GamesComu před několika měsíci a zatím stále nevíme, kdy přesně se objeví na trhu a s jakou cenou. Podívejme se ale na to, co všechno nám tento 27" model s rozlišením 2560 x 1440 a panelem typu IPS nabídne.

Nově se objevilo, že si můžeme zvolit čtyři režimy, v nichž bude fungovat rozhraní DisplayPort. Buď to bude DisplayPort 1.1 pro zajištění zpětné kompatibility, pak DisplayPort 1.2 bez podpory FreeSync a pak dva režimy s FreeSync. První s nízkou obnovovací frekvencí v rozmezí 35 až 90 Hz a pak vyšší frekvence s rozpětím 56 až 144 Hz.

EIZO FORIS FS2735 má tedy 27" panel IPS s LED podsvícením, které dosáhne až 350 cd/m2, nativní kontrast je 1000:1 a odezva 4 ms, což je na IPS slušné. Do jeho nabídky rozhraní patří zmíněný DisplayPort, DVI-D a také dva HDMI (nechybí podpora HDCP). Dále je vybaven dvouportovým hubem USB 3.0, dvěma audio konektory pro sluchátka a mikrofon a také dvěma 1W reproduktory. Spotřeba se bude pohybovat mezi 33 a 87 W (0,5 W v pohotovostním režimu) a využít budeme moci také stojan s možností nastavení výšky (rozsah 155 mm), pivotem, naklopením i natočením, jejž budeme moci vyměnit za VESA stojan (100mm). Samotný panel váží 4,6 kg a se stojanem pak 7,1 kg.

Záruka bude na tento model pětiletá plus garance nulového počtu vadných pixelů po dobu prvních 6 měsíců.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek