www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky
, , aktualita
EIZO si připravilo dva nové monitory FlexScan, které mají společnou obrazovku typu IPS a také to, že kolem ní mají velmi tenké rámečky. Ty jsou tlusté pouhý jeden milimetr, ale tak jednoduché to není.
K oblíbeným
reklama
EIZO v tomto trošku podvádí, protože panely schovalo za jednolité sklo podobně jako u tabletů, takže okrajové stříbrné rámečky skutečně mají jen jeden milimetr, ale zobrazovací plocha je od nich vzdálená ještě 5,2 mm v případě monitoru FlexScan EV2455 a 4,3 mm u monitoru FlexScan EV2450, ovšem i to je velmi slušné. Co se týče celkové hloubky, pak ta je u obou modelů stejná, a sice 48 mm. EIZO tento svůj nový design nazývá slovem Fusion a není divu, že tyto své modely doporučuje především pro vícemonitorové sestavy. Pokud tedy dáme dva FlexScan EV2450 těsně vedle sebe, budeme mít mezi obrazy předěl přibližně jen centimetr.
FlexScan EV2455


FlexScan EV2455 je vybaven 24,1" obrazovkou s rozlišením 1920 x 1200, zatímco FlexScan EV2450 má o trošku menší, 23,8" obrazovku s rozlišením Full HD (1920 x 1080). Oba jsou vybaveny panelem IPS s podsvícením pomocí LED, který nabídne pozorovací úhly 178° a kontrast 1000:1. První pak dosáhne úrovně podsvícení 300 cd/m2 a druhý 250 cd/m2. Podsvícení prý můžeme redukovat i na pouhý 1 cd/m2, což se může hodit při použití ve tmě. EIZO Také slibuje, že zde vůbec nebudeme pozorovat poblikávání obrazu, a to díky jeho hybridní technologii.
FlexScan EV2450


Oba monitory mají stejnou výbavu rozhraní, čili D-Sub, DVI-D, HDMI a DisplayPort a také stejný stojan s možností nastavení výšky v rozsahu 140 mm, nakloněním, natočením a funkcí pivot. Technologie EcoView a EcoView Optimizer 2 se postarají o snížení typické spotřeby na 13 W, respektive 12 W u monitoru EV2450. EcoView Sense 2 zase detekuje přítomnost uživatele a dle toho zapíná a vypíná obrazovku a pro nastavení monitorů může posloužit obvyklý ScreenManager Pro. Nakonec můžeme zmínit tři přednastavené režimy sRGB, Movie, Paper a dva uživatelské, hub se dvěma porty USB 3.0, dva 1W interní reproduktory a certifikace Energy Star 6.0 a TCO Certified Displays 6.0.

EIZO FlexScan EV2455 a EV2450 se nyní chystají na trh, ovšem ceny nebyly oznámeny.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů