www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky
, , aktualita
EIZO si připravilo dva nové monitory FlexScan, které mají společnou obrazovku typu IPS a také to, že kolem ní mají velmi tenké rámečky. Ty jsou tlusté pouhý jeden milimetr, ale tak jednoduché to není.
K oblíbeným
reklama
EIZO v tomto trošku podvádí, protože panely schovalo za jednolité sklo podobně jako u tabletů, takže okrajové stříbrné rámečky skutečně mají jen jeden milimetr, ale zobrazovací plocha je od nich vzdálená ještě 5,2 mm v případě monitoru FlexScan EV2455 a 4,3 mm u monitoru FlexScan EV2450, ovšem i to je velmi slušné. Co se týče celkové hloubky, pak ta je u obou modelů stejná, a sice 48 mm. EIZO tento svůj nový design nazývá slovem Fusion a není divu, že tyto své modely doporučuje především pro vícemonitorové sestavy. Pokud tedy dáme dva FlexScan EV2450 těsně vedle sebe, budeme mít mezi obrazy předěl přibližně jen centimetr.
FlexScan EV2455


FlexScan EV2455 je vybaven 24,1" obrazovkou s rozlišením 1920 x 1200, zatímco FlexScan EV2450 má o trošku menší, 23,8" obrazovku s rozlišením Full HD (1920 x 1080). Oba jsou vybaveny panelem IPS s podsvícením pomocí LED, který nabídne pozorovací úhly 178° a kontrast 1000:1. První pak dosáhne úrovně podsvícení 300 cd/m2 a druhý 250 cd/m2. Podsvícení prý můžeme redukovat i na pouhý 1 cd/m2, což se může hodit při použití ve tmě. EIZO Také slibuje, že zde vůbec nebudeme pozorovat poblikávání obrazu, a to díky jeho hybridní technologii.
FlexScan EV2450


Oba monitory mají stejnou výbavu rozhraní, čili D-Sub, DVI-D, HDMI a DisplayPort a také stejný stojan s možností nastavení výšky v rozsahu 140 mm, nakloněním, natočením a funkcí pivot. Technologie EcoView a EcoView Optimizer 2 se postarají o snížení typické spotřeby na 13 W, respektive 12 W u monitoru EV2450. EcoView Sense 2 zase detekuje přítomnost uživatele a dle toho zapíná a vypíná obrazovku a pro nastavení monitorů může posloužit obvyklý ScreenManager Pro. Nakonec můžeme zmínit tři přednastavené režimy sRGB, Movie, Paper a dva uživatelské, hub se dvěma porty USB 3.0, dva 1W interní reproduktory a certifikace Energy Star 6.0 a TCO Certified Displays 6.0.

EIZO FlexScan EV2455 a EV2450 se nyní chystají na trh, ovšem ceny nebyly oznámeny.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře