www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky

EIZO má nové FlexScan IPS s tenkými rámečky
, , aktualita
EIZO si připravilo dva nové monitory FlexScan, které mají společnou obrazovku typu IPS a také to, že kolem ní mají velmi tenké rámečky. Ty jsou tlusté pouhý jeden milimetr, ale tak jednoduché to není.
K oblíbeným
reklama
EIZO v tomto trošku podvádí, protože panely schovalo za jednolité sklo podobně jako u tabletů, takže okrajové stříbrné rámečky skutečně mají jen jeden milimetr, ale zobrazovací plocha je od nich vzdálená ještě 5,2 mm v případě monitoru FlexScan EV2455 a 4,3 mm u monitoru FlexScan EV2450, ovšem i to je velmi slušné. Co se týče celkové hloubky, pak ta je u obou modelů stejná, a sice 48 mm. EIZO tento svůj nový design nazývá slovem Fusion a není divu, že tyto své modely doporučuje především pro vícemonitorové sestavy. Pokud tedy dáme dva FlexScan EV2450 těsně vedle sebe, budeme mít mezi obrazy předěl přibližně jen centimetr.
FlexScan EV2455


FlexScan EV2455 je vybaven 24,1" obrazovkou s rozlišením 1920 x 1200, zatímco FlexScan EV2450 má o trošku menší, 23,8" obrazovku s rozlišením Full HD (1920 x 1080). Oba jsou vybaveny panelem IPS s podsvícením pomocí LED, který nabídne pozorovací úhly 178° a kontrast 1000:1. První pak dosáhne úrovně podsvícení 300 cd/m2 a druhý 250 cd/m2. Podsvícení prý můžeme redukovat i na pouhý 1 cd/m2, což se může hodit při použití ve tmě. EIZO Také slibuje, že zde vůbec nebudeme pozorovat poblikávání obrazu, a to díky jeho hybridní technologii.
FlexScan EV2450


Oba monitory mají stejnou výbavu rozhraní, čili D-Sub, DVI-D, HDMI a DisplayPort a také stejný stojan s možností nastavení výšky v rozsahu 140 mm, nakloněním, natočením a funkcí pivot. Technologie EcoView a EcoView Optimizer 2 se postarají o snížení typické spotřeby na 13 W, respektive 12 W u monitoru EV2450. EcoView Sense 2 zase detekuje přítomnost uživatele a dle toho zapíná a vypíná obrazovku a pro nastavení monitorů může posloužit obvyklý ScreenManager Pro. Nakonec můžeme zmínit tři přednastavené režimy sRGB, Movie, Paper a dva uživatelské, hub se dvěma porty USB 3.0, dva 1W interní reproduktory a certifikace Energy Star 6.0 a TCO Certified Displays 6.0.

EIZO FlexScan EV2455 a EV2450 se nyní chystají na trh, ovšem ceny nebyly oznámeny.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek