www.svethardware.cz
>
>
>

Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech

Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech
, , aktualita
Na konci července proběhla v médiích zpráva, že od srpna nebude možné ve sběrných dvorech odevzdávat elektroodpad značky Samsung. Oznámila to společnost Asekol s tím, že od konce minulého roku nemá s korejským výrobcem smlouvu.
K oblíbeným
reklama
Přinejmenším některé sběrné dvory pak elektroodpad značky Samsung skutečně na začátku srpna nepřijímaly a lidé museli hledat jiné cesty, jak se jej zbavit. V podstatě ale stačilo jen několik dní počkat, neboť Ministerstvo životního prostředí a Svaz měst a obcí ČR nám potvrzují, že nyní už s okamžitou platností budou všechny sběrné dvory elektroodpad značky Samsung zase přijímat. 
 
 
To včera večer oznámila sama společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, který udává, že odpovědnost za likvidaci elektrozařízení mají výrobci a dovozci. To platí i pro samotný Samsung. 
 
Ekologickou likvidaci výrobků dovážených do ČR společností Samsung má přitom od 1. ledna 2020 na starosti společnost REMA Systém, která dosud nemá smlouvy se všemi sběrnými dvory. Nicméně včera byla učiněna dohoda, dle níž bude REMA Systém zajišťovat odvoz i z těch dvorů, s nimiž zatím nemá uzavřenou smlouvu. 
 
Obce pak mohou volat na bezplatnou linku 800 976 679, aby si objednaly odvoz u REMA Systému. K tomuto tématu vydalo i příslušnou tiskovou zprávu samo Ministerstvo životního prostředí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala