www.svethardware.cz
>
>
>

Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech

Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech
, , aktualita
Na konci července proběhla v médiích zpráva, že od srpna nebude možné ve sběrných dvorech odevzdávat elektroodpad značky Samsung. Oznámila to společnost Asekol s tím, že od konce minulého roku nemá s korejským výrobcem smlouvu.
K oblíbeným
reklama
Přinejmenším některé sběrné dvory pak elektroodpad značky Samsung skutečně na začátku srpna nepřijímaly a lidé museli hledat jiné cesty, jak se jej zbavit. V podstatě ale stačilo jen několik dní počkat, neboť Ministerstvo životního prostředí a Svaz měst a obcí ČR nám potvrzují, že nyní už s okamžitou platností budou všechny sběrné dvory elektroodpad značky Samsung zase přijímat. 
 
 
To včera večer oznámila sama společnost Samsung Electronics Czech and Slovak, který udává, že odpovědnost za likvidaci elektrozařízení mají výrobci a dovozci. To platí i pro samotný Samsung. 
 
Ekologickou likvidaci výrobků dovážených do ČR společností Samsung má přitom od 1. ledna 2020 na starosti společnost REMA Systém, která dosud nemá smlouvy se všemi sběrnými dvory. Nicméně včera byla učiněna dohoda, dle níž bude REMA Systém zajišťovat odvoz i z těch dvorů, s nimiž zatím nemá uzavřenou smlouvu. 
 
Obce pak mohou volat na bezplatnou linku 800 976 679, aby si objednaly odvoz u REMA Systému. K tomuto tématu vydalo i příslušnou tiskovou zprávu samo Ministerstvo životního prostředí. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů