www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ello má být sociální síť bez reklam a sběru osobních dat

Ello má být sociální síť bez reklam a sběru osobních dat
, , aktualita
Ello je nová, právě vznikající sociální síť, co primárně cílí na uživatele, kteří jsou nespokojeni se současnými sociálními sítěmi plnými reklamy a sběrem osobních dat. Ello je zatím beta, na pozvánku budete muset zřejmě chvíli počkat.
K oblíbeným
reklama
Vedle velkých hráčů, jako je např. Facebook nebo Google+, postupně vzniká další potencionální konkurence v podobě sociální sítě Ello. Zajímavý je fakt, že tato právě vznikající sociální síť si klade za cíl vytvořit jednoduché a čisté rozhraní bez reklam a především bez sběru osobních dat.

Momentálně je však tato nová sociální síť Ello ve stádiu vývoje. Není ani veřejně přístupná. Pokud chcete tuto síť vyzkoušet a používat, je potřeba získat pozvánku. Ty budou s největší pravděpodobností postupně rozesílány, je tedy možné se na stránkách zaregistrovat a počkat, až na vás přijde řada.

Hlavní motivací a důvodem spuštění Ello je dle veřejného prohlášení tvůrců skutečnost, že současné sociální sítě jsou údajně fakticky vlastněny inzerenty. Každý příspěvek, který sdílíme, je podle tvůrců Ello zaznamenán, uložen a přeměněn v data, která následně inzerenti využívají k tomu, aby nám mohli naservírovat více (pokud možno co nejvíce cílených) reklam. Podle tvůrců Ello jsme jen produktem, který je následně obchodován na reklamním trhu.

Tvůrci Ello věří, že možné vytvořit lepší sociální síť. Ta je tedy momentálně v provozu, ale z celé stránky je cítit, že se jedná zatím opravdu o betaverzi, na které je pracováno za provozu. Dle posledního zveřejněného seznamu funkcí a vlastností je momentálně možné nahrávat obsah, komentovat příspěvky a odkazovat na ostatní uživatele. Nic takového, jako např. zeď s novinkami nebo centrum notifikací zatím ale očekávat nemůžeme.

Zajímavá vlastnost sociální sítě je možnost rozdělit uživatele, které následujeme, na "přátele" a "rušivý element" (z anglického Noise), což nám jednoduše umožní "přátelit" se s někým, o kom pak již nepotřebujeme či nechceme slyšet (resp. číst na zdi).

To vše působí velmi pěkně, ale nabízí se zde otázka, jakým způsobem bude tato nově vznikající sociální síť vydělávat na svůj provoz, jelikož předpokládat, že bude někdo tvořit internetovou aplikaci tohoto typu zdarma, zřejmě není úplně reálné. Tvůrci počítají s tím, že budou k dispozici dvě verze - bezplatná a prémiová. Prémiová nebude zdarma, ale nabídne nějaké ty funkce a vlastnosti navíc.

Jestli se ale najdou uživatelé, kteří budou ochotni za takovou sociální síť platit, se ale uvidí až časem, pokud to tvůrci dotáhnou do fáze ostrého spuštění a představení celé této novinky široké veřejnosti.

Zdroj: Digital Trends
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů