www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024

Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
, , aktualita
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
K oblíbeným
reklama
Letošním vítězem Axel Springer Award 2020 se stal známý miliardář Elon Musk. Oceněn byl jeho inovativní duch a to, že způsobil revoluci nebo významný pokrok v několika průmyslových odvětvích, ať už se jedná o dopravu, ukládání elektrické energie nebo cestu do Vesmíru. Cenu převzal 1. prosince 2020 v sídle nakladatelství Axel Springer v Berlíně. V rozhovoru nesměla chybět otázka na cestu k planetě Mars. A Musk opět potvrdil, že si dost věří a vydat se tam chce při nejbližších příležitostech.
 
 
Musk na otázku ohledně cesty na Mars odpověděl tím, že je to do značné míry dáno synchronizací Marsu a Země, ke které dochází zhruba každých 26 měsíců. Tehdy je cesta mezi oběma planetami nejkratší. Takže zhruba každé dva roky má smysl cesta mezi planetami. Je přesvědčen, že do šesti let (za tři taková "okna") se na Mars vydá lidská posádka a pokud budou mít ve SpaceX štěstí, myslí si, že by se to mohlo podařit už za 4 roky (tedy v roce 2024). Pokud jde o let bez lidské posádky, to by se mělo stihnout už v příštím "okně" v roce 2022 (to poslední bylo na přelomu července a srpna 2020). Celý záznam rozhovoru z předávání cen můžete zhlédnout na YouTube.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů