reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku

10.7.2020, Milan Šurkala, aktualita
Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku
Elon Musk je muž, který často přehání. A ačkoli poslední dobou mu jeho projekty vycházely v termínu nebo i dřív, nyní prohlásil, že Tesla bude mít autonomní vozy blízké Levelu 5 už do konce roku. Čemuž věří jen málokdo.
Nikdo nedokáže odpovědět na to, kdy budeme mít plně autonomní auta úrovně SAE Level 5. Ta znamená, že auto dokáže jet samo za nejrůznějších podmínek, počasí a na nejrůznějších silnicích. Pro World Artificial Intelligence Conference v Šanghaji v Číně nicméně Elon Musk nahrál video, ve kterém tvrdí, že Tesla je velmi blízko úrovni SAE Level 5 a už v tomto roce nabídne základní funkcionalitu této úrovně se stávajícím hardwarem. Co si představit pod "základní funkcionalitou" plné autonomie, když plná autonomie znamená právě to, že se dořeší vše nad základní funkcionalitou, může být pro nás nejprve poněkud záhadou. Chápal bych to ale dle jeho slov tak, že podle Muska už není potřeba řešit žádné zásadní "fundamentální" problémy (tím asi myslí onu základní funkcionalitu), ale je tu ještě obrovské množství malých problémů.
 
Tesla Autopilot
 
Problém je v tom, že právě i na těchto malých problémech závisí odlišnost Levelu 5 od těch nižších. Musk tak věří, že jeho vozy už v tomto roce budou schopny jezdit v podstatě kamkoli samy, jen je potřeba ještě objevit ty specifické případy, na které nejsou nynější systémy natrénovány, a natrénovat je na ně. Zde se nicméně většina lidí shoduje v tom, že tento úkol Muskovi nevyjde a Level 5 letos mít nebude. Obzvlášť když se ukazuje, že v Teslách občas selhává dokonce i Level 2, a měli jsme tu nedávno několik nepříjemných nehod autopilota.
 
Jedním z argumentů proti schopnosti Tesel dosáhnout tak vysoké úrovně autonomie je i to, že Muskovy vozy nemají LiDAR. Musk jej považuje za zbytečný a dle jeho slov, kdo ho používá, míří do záhuby. Tvrdí, že se vše dá vyřešit už jen dotrénováním softwaru. Zda bude mít pravdu, to ukáže až čas, ale tentokrát bych si na Muska asi nevsadil.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama