Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku

Elon Musk tvrdí, že Tesla bude mít autonomii Level 5 do konce roku
, , aktualita
Elon Musk je muž, který často přehání. A ačkoli poslední dobou mu jeho projekty vycházely v termínu nebo i dřív, nyní prohlásil, že Tesla bude mít autonomní vozy blízké Levelu 5 už do konce roku. Čemuž věří jen málokdo.
K oblíbeným
reklama
Nikdo nedokáže odpovědět na to, kdy budeme mít plně autonomní auta úrovně SAE Level 5. Ta znamená, že auto dokáže jet samo za nejrůznějších podmínek, počasí a na nejrůznějších silnicích. Pro World Artificial Intelligence Conference v Šanghaji v Číně nicméně Elon Musk nahrál video, ve kterém tvrdí, že Tesla je velmi blízko úrovni SAE Level 5 a už v tomto roce nabídne základní funkcionalitu této úrovně se stávajícím hardwarem. Co si představit pod "základní funkcionalitou" plné autonomie, když plná autonomie znamená právě to, že se dořeší vše nad základní funkcionalitou, může být pro nás nejprve poněkud záhadou. Chápal bych to ale dle jeho slov tak, že podle Muska už není potřeba řešit žádné zásadní "fundamentální" problémy (tím asi myslí onu základní funkcionalitu), ale je tu ještě obrovské množství malých problémů.
 
Tesla Autopilot
 
Problém je v tom, že právě i na těchto malých problémech závisí odlišnost Levelu 5 od těch nižších. Musk tak věří, že jeho vozy už v tomto roce budou schopny jezdit v podstatě kamkoli samy, jen je potřeba ještě objevit ty specifické případy, na které nejsou nynější systémy natrénovány, a natrénovat je na ně. Zde se nicméně většina lidí shoduje v tom, že tento úkol Muskovi nevyjde a Level 5 letos mít nebude. Obzvlášť když se ukazuje, že v Teslách občas selhává dokonce i Level 2, a měli jsme tu nedávno několik nepříjemných nehod autopilota.
 
Jedním z argumentů proti schopnosti Tesel dosáhnout tak vysoké úrovně autonomie je i to, že Muskovy vozy nemají LiDAR. Musk jej považuje za zbytečný a dle jeho slov, kdo ho používá, míří do záhuby. Tvrdí, že se vše dá vyřešit už jen dotrénováním softwaru. Zda bude mít pravdu, to ukáže až čas, ale tentokrát bych si na Muska asi nevsadil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri Intel potvrzuje, Tiger Lake dorazí za necelý měsíc, promluví i Raja Koduri
Vypuštění či alespoň představení procesorů Tiger Lake na začátku září bylo očekávané, ale dosud ne potvrzené. Nyní tu už ale máme přímo od Intelu potvrzení, že pozvánky pro média na blížící se virtuální událost se opravdu týkají těchto CPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA Další oběť ransomwaru od Maze s 10 TB ukradených dat: Canon USA
Společnost Canon má teď trochu těžké období. Ze serverů cloudové služby image.canon kvůli chybě zmizely fotky uživatelů, nyní je celé její americké zastoupení terčem útoku vyděračského softwaru, tzv. ransomwaru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB Nimbus počítá s SSD ExaDrive s kapacitami až 400 TB
Společnost Nimbus vyrábí SSD s obrovskými kapacitami. Její ExaDrive nabídne kapacity 50 TB i 100 TB, nicméně zástupci společnosti se nechali slyšet, že do budoucna počítají i s kapacitami 200 TB a dokonce i 400 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon? NVIDIA DLSS 2.0: dokáže nahradit ray tracingem ztracený výkon?
NVIDIA si pro nás připravila vylepšenou technologii DLSS 2.0, která má za úkol v konečném důsledku zajistit vyšší výkon při vysoce kvalitním zobrazení. My se nyní podíváme na to, jak funguje v praxi.
Dnes, recenze, Jan Vítek8 komentářů
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů