Nevšiml jsem si, že by někdo někde napsal, že CO2 je plyn naprosto nezbytný pro život na zemi - bez něj by totiž nefungovala fotosyntéza a tudíž nerostly rostliny, což by v důsledku způsobilo vyhynutí všeho živého. Koncentrace CO2 v ovzduší je asi 0,03 % (což není optimální, rostliny potřebují více). Zamyslel se někdo nad rovnicí - méně CO2 = menší fotosyntéza= menší výnosy zemědělských plodin? A při fotosyntéze také vzniká jako odpadní produkt kyslík...
Odpovědět2 0
staci jen nakym humannim zpusobem donutit lidstvo vratit se k cca 40% poctu vuci soucasnemu stavu.
nerealne? tak tech 5 blusistaku asi neziskam...
Odpovědět0 0
Na jedné straně podporuje projekty na CO2, na druhe straně vyrábí ekologicky sporná elektroauta a ještě teď podporuje pálení elektřiny ve velkém v těžbě kryptoměn.
Odpovědět2 6
Nejlevnejsi technologie je neznicit co funguje - lesy. Cili presvedcit arogantni hlupaky, aby je nekaceli. Zejmena v Amazonskem pralese, ten je nenahraditelny.
Je ale potreba si rict, ze delaji jen to, co my tady pred 300-400 lety. Proto by ty penize od Muska mely jit jim, aby udrzeli plice planety. A nevymyslet nejakou technologickou kokotinu, ktera bude jen jeho dalsi hracka.
Zastavenim vysouseni se da udrzet les. Pokracovanim vysouseni se vytvori savany a pouste. A ty CO2 nebudou ukladat, ani nevyrobi O2.
Odpovědět5 3
Jo jo, řekneme pár stovkám miliónů lidí, že se mají vrátit do pravěku, protože naše "vyspělá a moderní" civilizace vyprodukovala tolik CO2, že už nejsme schopni si s tím poradit. A abychom mohli produkovat vesele dál, oni nesmějí kácet lesy a pralesy.
Přeji vám hodně štěstí...
Odpovědět0 0
Návrat pár set milionů lidí do doby kamenné by NIC neřešil. V této civilizační úrovni již žije několik (tuším něco kolem 3) miliard. Na světe je skoro 8 miliard lidí, přibývá 80 milionů za rok. Dokud se tohle nezmění, nepomůže naprosto nic. Jakákoliv technologie (ať už skutečně šetrná vůči přírodě, nebo šidítko ala elektromobil či solární elektrárna) může maximálně finální katastrofu oddálit. A možná ani to ne. Doporučuji prostudovat experiment "myší ráj". Myšky měly "technologii" (člověka) co jim zajišťoval všechno. Jídlo, vodu, teplo.. A přitom to dopadlo jak dopadlo. Řešení není v hledání tachnologií, jež prodlouží agonii, je nutné řešení příčiny. Představila ho Čína. Politika jednoho dítěte. A ostatní státy, mítsto aby poděkovaly a přijaly stejný zákon, tak do nich rýpali tak dlouho, že to Čína zase zrušila.
Odpovědět1 1
Politika jednoho dítěte není řešení. Je to nesmysl, který vedl k zabíjení nenarozených nebo čerstvě narozených holčiček a pak k lovům na ženy v okolních zemích, protože v Číně najednou chyběly ženy pro všechny ty mladé muže. Politika jednoho dítěte neumožňuje ani přirozenou obměnu populace a genofondu.
Odpovědět0 0
Není to nesmysl, je to jediná možnost. Jediná funkční "bezbolestná" možnost. Dalšími variantami je válka, epidemie nebo vychcípání. (Pozor, skutečná epidemie, ne tahle neškodná šaškárnička co "zuří".)
Odpovědět1 2
Tak jdi příkladem a odstraň se. :-D :-D Stejně je zjevné, že vůbec nechápeš, o čem mluvíš.
Odpovědět0 1
Jak jsem zmínil v prvním příspěvku: Prostudujte si experiment s myším rájem. Chcete takto skončit? A příkladem jdu, spratky nedělám. A trvám na tom, že je mnohem menší škoda nutit lidi užít gumu, než čekat, až dojde pitná voda a jídlo a problém se vyřeší vzájemným vyvražďováním. Tak to totiž chtějí řešit "humanisté". Pohodička, množte se, děti se pak budou muset vzjemně pobít..
Odpovědět2 0
plíce planety máš v moři ale nevadí :) stromy hlavně když už vyrostly tak produkují stejně CO2 jako ho spotřebují
Odpovědět4 0
FOTOSYNTÉZA a naval prachy voe :D
Odpovědět6 1
A víš, že fotosyntéza má i druhou fázi "dýchání", kdy rostliny naopak CO2 uvolňují?
Odpovědět2 2
A radši nic... škoda snahy.
Odpovědět0 2
jen jsem doufal, že vyplodíš další nesmysl, když už máš za sebou úspěšnou sérii :)
Odpovědět1 1
Jo, když tomu nerozumíš, pak chápu, že cokoli považuješ za nesmysl.
Odpovědět0 0
tvrdí ten co tu píše blbosti :D pobavils :D :D
Odpovědět1 0
Tomu se říká fotorespirace a je to spíš potlačovaný efekt, protože způsobuje ztráty substrátu a energie.
Odpovědět1 0
Ale ten efekt tam je a při něm dochází k produkci CO2. Není to sice v takové výši, jaká je spotřeba při fotosyntéze, ale v celkové bilanci to není řešení problému.
Odpovědět0 1
samozřejmě záleží na typu rostlin a okolních podmínkách (např. i teplota, koncetrace CO2 atd.) >> a nemusí jít nutně o rostliny (toť podstatný fakt, když už si tu hraješ na chytráka a děláš z druhých "hlupáky" )
Třeba Musk v budoucnu použije fotosyntézu k zachytávání CO2, uvolňování kyslíku do atmosféry(nebo jako palivo) a ke konstukci nějakého produktu ;)
a nebo to nechce vůbec využít na zemi, ale na Marsu, kde bude mít pro takovou "technologii" velmi vhodné podmínky a v podstatě to může usnadnit/zlevnit kolonizaci i zpáteční lety ;) (tahle varianta asi nikoho nenapadla a přitom se nabízí jako první )
Odpovědět1 0
50 milionů USD na zrušení těžby kryptoměn nebude stačit.
Odpovědět7 1
Sám přestane investovat do BTC těžených na uhelných elektrárnách.
Jak velká uhlíková stopa zůstane po jeho BTC za 1,5 miliardy?
Odpovědět7 2
Mám dojem, že Musk je normální člověk. Podnikatel. Tj na "zelených" s potěšení vydělá, ale ty kraviny nežere.
Odpovědět4 1