www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elona Muska otravuje doprava ve městech, chce razit tunely

Elona Muska otravuje doprava ve městech, chce razit tunely
, , aktualita
Elon Musk je člověk, jehož výroky o tom, co chce dělat v budoucnosti, je třeba brát vážně. Má totiž za sebou dlouhou kariéru plnou plnění velice obtížných cílů, jejichž vyvrcholením by už v dohledné době měly být lety na Mars. Nyní ale jde o Zemi.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je úspěšný podnikatel, který se pohybuje ve světě velice pokročilé techniky. Mezi jeho neznámější hi-tech podniky patří vesmírná společnost SpaceX a pak automobilová Tesla. Za nějakou dobu by k nim ale mohl přibýt další podnik, který se bude zabývat výstavbou moderních komunikací pod zemí, což se pochopitelně uplatní spíše v hustě zabydlených aglomeracích. Ty by měly být přizpůsobeny především automobilům budoucnosti, které budou elektrické a samořiditelné.

Zatím nejde o žádné oficiální oznámení, ale pouze o dva tweety, v nichž Elon řekl, že jej řízení po městě velice otravuje a že prostě postaví razicí stroj a začne kopat. V následujícím tweetu, aby zdůraznil, že to opravdu myslí vážně, k tomu dodal: "Já to vážně udělám" a svůj osobní popis na Twitteru upravil na: Tesla, SpaceX, Tunnels (yes, tunnels) & OpenAI.


Nicméně není jasné, zda nakonec Musk jen neparoduje sám sebe. Přeci jen také uvedl, že jeho nová společnost se bude jmenovat The Boring Company (slovo bore má význam vrtat i nudit/otravovat). V každém případě by spojení malých tunelů s autonomní dopravou netvořící emise bylo smysluplné. Z ulic by mohla zmizet alespoň část dopravy, tunely by mohly být menší, i když je tu otázka bezpečnosti a dostupnosti únikových cest a lze si představit, že by se dal vymyslet způsob, jak při jízdě v tunelu elektromobil napájet/dobíjet.

Zdroj: Elon Musk

reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář