www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Elpida připravila levné 1Gb čipy DDR3 SDRAM

Elpida připravila levné 1Gb čipy DDR3 SDRAM
, , aktualita
Společnost Elpida oznámila, že dokončila vývoj nových 1Gb paměťových čipů typu DDR3 SDRAM, které jsou vyráběny 65nm technologií a přesto mají být na produkci ekonomicky výhodnější než 50nm čipy. Přesněji se vyrábějí procesem XS - eXtra Shrink,...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida oznámila, že dokončila vývoj nových 1Gb paměťových čipů typu DDR3 SDRAM, které jsou vyráběny 65nm technologií a přesto mají být na produkci ekonomicky výhodnější než 50nm čipy. Přesněji se vyrábějí procesem XS - eXtra Shrink, jenž má zajistit o 25 procent větší výtěžnost z 300mm waferů v porovnání s procesem S, čili Shrink.Je tedy jasné, že o celou čtvrtinu vyšší výtěžnost (v ideálním případě tedy) má za následek snížení nákladů na výrobu jednoho čipu. Nové paměti budou určeny pro běžné PC a servery, přičemž do produkce ve velkém vstoupí na začátku příštího roku.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková