www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elpida začne vyrábět DRAM 65nm procesem

Elpida začne vyrábět DRAM 65nm procesem
, , aktualita
První výrobcem, který začne vyrábět DRAM čipy 65nm výrobním procesem, bude japonská firma Elpida. Vyrábět se začnou ještě v průběhu tohoto finančního roku v továrně umístěné v Hirošimě. Jakmile bude zahájena výroba v Hirošimě, začne tímto...
K oblíbeným
reklama
První výrobcem, který začne vyrábět DRAM čipy 65nm výrobním procesem, bude japonská firma Elpida. Vyrábět se začnou ještě v průběhu tohoto finančního roku v továrně umístěné v Hirošimě. Jakmile bude zahájena výroba v Hirošimě, začne tímto procesem čipy vyrábět i partner Elpidy, tchaj-wanský Rexchip. Elpida má ještě smlouvu s Intelem, ale co budou či nebudou společně vyvíjet a vyrábět, nikdo mimo ně neví.Současný 90nm proces již pomalu dosahuje svého maxima, neboť dosahované frekvence končí blízko za hodnotou 2000 MHz. Přitom napětí pro dosažení této frekvence musí již být vcelku vysoké ve srovnání s pomalejšími DDR3 moduly. 65nm proces přinese stejně jako u procesorů menší tepelné ztráty a nižší provozní napětí, což znamená i vyšší dosažitelné takty. Navíc kapacita je dnes maximálně 1 Gbit na čip, ale logicky s menším procesem se na stejně velký kus křemíku „více vejde,“ proto můžeme očekávat zřejmě i čipy s 2Gbit kapacitou, tedy 4 GB moduly. Vzhledem ke klesajícím cenám pamětí a úměrně tomu klesajícím ziskům výrobců (ProMOS vyšel se ztrátou přes 115 milionů dolarů) toto všechno také dá Elpidě náskok oproti konkurenci.

Zdroj: The Inquirer
reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář