www.svethardware.cz
>
>
>
>

Elpida začne vyrábět DRAM 65nm procesem

Elpida začne vyrábět DRAM 65nm procesem
, , aktualita
První výrobcem, který začne vyrábět DRAM čipy 65nm výrobním procesem, bude japonská firma Elpida. Vyrábět se začnou ještě v průběhu tohoto finančního roku v továrně umístěné v Hirošimě. Jakmile bude zahájena výroba v Hirošimě, začne tímto...
K oblíbeným
reklama
První výrobcem, který začne vyrábět DRAM čipy 65nm výrobním procesem, bude japonská firma Elpida. Vyrábět se začnou ještě v průběhu tohoto finančního roku v továrně umístěné v Hirošimě. Jakmile bude zahájena výroba v Hirošimě, začne tímto procesem čipy vyrábět i partner Elpidy, tchaj-wanský Rexchip. Elpida má ještě smlouvu s Intelem, ale co budou či nebudou společně vyvíjet a vyrábět, nikdo mimo ně neví.Současný 90nm proces již pomalu dosahuje svého maxima, neboť dosahované frekvence končí blízko za hodnotou 2000 MHz. Přitom napětí pro dosažení této frekvence musí již být vcelku vysoké ve srovnání s pomalejšími DDR3 moduly. 65nm proces přinese stejně jako u procesorů menší tepelné ztráty a nižší provozní napětí, což znamená i vyšší dosažitelné takty. Navíc kapacita je dnes maximálně 1 Gbit na čip, ale logicky s menším procesem se na stejně velký kus křemíku „více vejde,“ proto můžeme očekávat zřejmě i čipy s 2Gbit kapacitou, tedy 4 GB moduly. Vzhledem ke klesajícím cenám pamětí a úměrně tomu klesajícím ziskům výrobců (ProMOS vyšel se ztrátou přes 115 milionů dolarů) toto všechno také dá Elpidě náskok oproti konkurenci.

Zdroj: The Inquirer
reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala