www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Elpidu nejspíše získá Micron

Elpidu nejspíše získá Micron
, , aktualita
Společnost Elpida jsme opustili na konci února, kdy poslední zprávy hovořily o tom, že ji čeká restrukturalizace pod přísným dohledem přiděleného správce. Od té doby o tohoto posledního japonského výrobce pamětí DRAM projevily zájem firmy...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida jsme opustili na konci února, kdy poslední zprávy hovořily o tom, že ji čeká restrukturalizace pod přísným dohledem přiděleného správce. Od té doby o tohoto posledního japonského výrobce pamětí DRAM projevily zájem firmy Micron, Toshiba a SK Hynix.

A nyní se zdá, že Elpidu nejspíše získá americký Micron, neboť ten zvýšil svou předchozí nabídku, přičemž firmy Toshiba a SK Hynix se prý v reakci na to z jednání stáhly. Micron je prý připraven za Elpidu zaplatit 2,5 miliardy USD a přitom slibuje, že ponechá japonské továrny otevřené a ani nebude propouštět. Tato nabídka celkem pochopitelně oslovila Yukio Sakamota (CEO Elpidy), který je připraven dále jednat.

Pokud celá věc klapne, pak Micron předhoní firmu Hynix co se týče podílu na trhu DRAM a zaujme druhé místo hned za neohroženým Samsungem. To by byla jistě dobrá zpráva už jen proto, že by se trošku otřásla pozice obou zmíněných korejských firem. Ale nezapomínejme, že to, co dostalo Elpidu až před toto krajní řešení, má název dluh 5,6 miliardy amerických dolarů a tento problém samozřejmě nezmizí.

Zdroj: Nordichardware
reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala