www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Elpidu nejspíše získá Micron

Elpidu nejspíše získá Micron
, , aktualita
Společnost Elpida jsme opustili na konci února, kdy poslední zprávy hovořily o tom, že ji čeká restrukturalizace pod přísným dohledem přiděleného správce. Od té doby o tohoto posledního japonského výrobce pamětí DRAM projevily zájem firmy...
K oblíbeným
reklama
Společnost Elpida jsme opustili na konci února, kdy poslední zprávy hovořily o tom, že ji čeká restrukturalizace pod přísným dohledem přiděleného správce. Od té doby o tohoto posledního japonského výrobce pamětí DRAM projevily zájem firmy Micron, Toshiba a SK Hynix.

A nyní se zdá, že Elpidu nejspíše získá americký Micron, neboť ten zvýšil svou předchozí nabídku, přičemž firmy Toshiba a SK Hynix se prý v reakci na to z jednání stáhly. Micron je prý připraven za Elpidu zaplatit 2,5 miliardy USD a přitom slibuje, že ponechá japonské továrny otevřené a ani nebude propouštět. Tato nabídka celkem pochopitelně oslovila Yukio Sakamota (CEO Elpidy), který je připraven dále jednat.

Pokud celá věc klapne, pak Micron předhoní firmu Hynix co se týče podílu na trhu DRAM a zaujme druhé místo hned za neohroženým Samsungem. To by byla jistě dobrá zpráva už jen proto, že by se trošku otřásla pozice obou zmíněných korejských firem. Ale nezapomínejme, že to, co dostalo Elpidu až před toto krajní řešení, má název dluh 5,6 miliardy amerických dolarů a tento problém samozřejmě nezmizí.

Zdroj: Nordichardware
reklama
Nejnovější články
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů