Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elwiiik

Registrace: 10.4.2015
Komentářů: 33, score 3.4
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 20.6.2019 s hodnocením +11:
A tady je krásně vidět, že na uvádění TDP by měly být nějaké normy, protože potom si každý výrobce píše úplně co chce. TDP u AMD znamená max, ale u Intelu je to nějaká průměrná hodnota při používání a tedy ve výsledku ten jejich processor může při boostu žrát i 30 wattů.
Když uváděné TDP neznamená max, tak by výrobce měl přesně specifikovat co vlastně to jeho číslo znamená a kdy ho získáme respektive při jaké činnosti je překročeno.
Komentář z 6.7.2016 s hodnocením +10:
Presne tak Mado. GTX960 tu je pres rok a pul a nikoho to prekroceni limitu nezajima a nikomu to nic neudelalo... 480 tu je tyden a podle tech objektivnich novinaru uz pomalu odpalila vsechny pocitace. Zde je krasne videt, jak funguje marketing nVidie a jake ma vlastne vztahy s autory tech zprav. Rikam to uz dlouho a stale jsem v to presvedceny vic a vic... nVidie nejakym zpusobem uplaci spousty redakci... Treba penezma, treba grafikama zdarma, treba nejak jinak, ale nejaky duvod proc se o spatnych vecech ohledne nVidie nemluvi a u AMD se z komara delaji mamuti... A lidi jsou tak zfanatizovani, ze nez aby se nad tim zamysleli, tak prikyvuji a rvou po paleni carodejnic a ldo s nima nesouhlasi, tak hned nadrzuje AMD a zaslouzi se upalit... Presne co nVidia nebo respektive jeji marketing chce. STADO OVCI. Psano z mobili, omlouvam se za diakritiku a prekliky.
Komentář z 6.1.2016 s hodnocením +8:
"Je tedy zřejmé, že pokud budou hry chráněny tak dobrým systémem, může pirátská herní scéna rychle skončit.­" Tomu snad nemůžete ani věřit. Vážně si někdo myslí, že ochrany nikdo neprolomí? Třeba to bude trvat, ale prolomí je. Otázkou je, zda se tyto super ochrany vůbec vyplácí. Hry jsou neoptimalizované, nudné koridorovky, se spoustou bugů, se špatnou grafikou.... mohl bych pokračovat dále, ale hlavní je, že mají suprovou ochranu, kterou naprogramovali za spoustu peněz, pěněz, které měli radši dát do her, aby nebyly plné chyb a nedodělků. Až tuto ochranu ­"cracknou­", tak bude trvat 2x tak dlouho vyrobit novou a stát tolik peněz, že... že nakonec zjistíme, že hry jsou už nehratelné a kupujeme si vlastně výbornou, neprolomitelnou, 10Gb DRM ochranu. Vývojáři jdou špatnou cestou, kdy se snaží vydělávat na čím dál horších hrách a diví se, že lidi ty hry nekupujou. Používat 5 let starý, zabugovaný engine, který je pouze plný pluginů pro nový directx a všemožných fyzik, to celé zbastlit dohromady, hlavně to neoptimalizovat a vydat to jako Alfa verzi za plnou cenu, a když to bude trošku vydělávat, tak potom teprve začít dělat patche a udělat hru hratelnou...... no nekup to. Na nový engine nemají, protože ty prachy radši dají do DRM...

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 13.1.2016 s hodnocením -5:
Věřím tomu. Přítelkyně hraje na integrované grafice 1005m, což je hodně slabá int. grafika a v pohodě hraje hry jako WoT ­(nějakých 40­-50 FPS na low­), HOMM ­(plynule­) a nějaké další hry. Neříkám, že je to něco náročného, ale pokud člověk nemá nic lepšího, tak i to mu stačí a nějaké ty hry si zahraje. Grafiky výše jsou několikanásobně výkonnější a tedy na nich pojede přes 90% všech her ­(třeba na low, ale někdo ty rozdíly ani pořádně nevidí­). Myslím si, že stejně většina dedikovaných není pořádně nikdy využita a je to jen spotřeba energie navíc. Je jen otázkou času, kdy z desktopu dedikované grafiky zmizí. Dřív jsem si myslel, že je to hloupost a že to potrvá ještě dlouho, ale už si to nemyslím. V příští dekádě se na dedikované grafiky budou koukat jak my teď na stará Pentia. Prostě progress. Je to lepší? Je to horší? My o tom nerozhodnem, takže to ani nemusíme řešit. :)
Komentář z 3.8.2016 s hodnocením -3:
Jen čísla ve vzduchu... Díky tomu jsou velice oblíbené u všech nelegálních nákupů­/prodejů, protože nikdo nezjistí kdo vlastně co kupoval nebo prodával. Na jednu stranu to není špatná věc a automaticky to neznamená, že každý kdo má Bitcoin, tak je drogový dealer, ale pokud někdo nechce Vaši kreditku a chce jen Bitcoiny, tak to zase o něčem vypovídá, že. Navíc pokud se stane něco takového jako se stalo Bitfinexu, tak.... prostě jak pára nad hrncem.
Komentář z 20.7.2019 s hodnocením -1:
Tak já aktualizoval svoji Gigabyte B450 Aorus Pro na ten experimentální BIOS hned jak vyšel, hned jsem věděl, že tam dlouho nebude a nedávno jsem vyměnil svůj Ryzen 2700x za Ryzen 2 3800X ­(2700x šel do PC ženy, měla Ryzen 1400­) a musím zaklepat, PCIe4 mi na této desce funguje. Nevím jak moc je to stabilní a je klidně možné, že po zapojení jak GPU, tak gen 4 NvMe to padne, ale takto mi to momentálně detekuje funkční PCIe4.