Emulátor PS4 zvládne pod Linuxem provozovat již na 350 her

Emulátor PS4 zvládne pod Linuxem provozovat již na 350 her
, , aktualita
Už od roku 2019 je vyvíjen emulátor konzole PlayStation 4, který je určen pro operační systémy Linux, ovšem o otevřený software se nejedná. Nyní se objevila jeho první veřejná verze i se seznamem kompatibilních her. 
K oblíbeným
reklama
PlayStation 4 je sice stále prodávaná konzole, jejíž cenu neposlala do volného pádu ani nově nastoupivší generace. Spíše naopak, cena 500GB PS4 Slim v poslední době spíše ještě roste. Výkonnější PS4 Pro ale už začíná být nedostupné zboží, ostatně za cenu 13 tisíc korun už také nejde o dobrou nabídku. 
 
 
Původní PlayStation 4 přitom dosahuje výkonu 1,84 TFLOPS, což už je dnes výkon srovnatelný s integrovanými grafickými čipy, ostatně Radeon Vega nabízí 1,79 TFLOPS a moderní grafické karty Ampere či RDNA 2 jsou už zcela jinde. Čili i na emulaci her pro PlayStation 4 na PC nám může dnes dostupný hardware snadno stačit. Jak se ale ukazuje, v případě Spine PS4 Emulator nejde ani tak o výkon, jako spíše o to, aby hra fungovala opravdu bezchybně. 
 
 
Dle seznamu dostupného se samotným softwarem bylo testováno na 1000 her, z nichž 35 procent má fungovat, 40 procent her se alespoň spustilo a zbytek nefunguje vůbec. Navíc ale dle autora obzvláště dobře fungují 2D hry či hry s jednodušší grafikou, takže spíše nelze počítat s tím, že si v emulaci budeme moci užít hlavní AAA tituly určené pro generaci PlayStation 4. Navíc ani u oněch 35 procent fungujících her není zaručeno, že poběží skutečně bez problémů. 
 
Od uživatele se také očekává, že herní data už si sežene sám, přičemž emulátor ještě ani nemá vlastní GUI, nicméně ze všech podobných projektů je i tak na tom nejlépe a práce na něm neskončily. Třeba někdy dospěje do stavu, kdy nám umožní si na PC kvalitně zahrát i takové AAA tituly, které zůstaly exkluzivitami pro PS4.  
 
Zdroj: Wololo


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů