Emulátor PS4 zvládne pod Linuxem provozovat již na 350 her

Emulátor PS4 zvládne pod Linuxem provozovat již na 350 her
, , aktualita
Už od roku 2019 je vyvíjen emulátor konzole PlayStation 4, který je určen pro operační systémy Linux, ovšem o otevřený software se nejedná. Nyní se objevila jeho první veřejná verze i se seznamem kompatibilních her. 
K oblíbeným
reklama
PlayStation 4 je sice stále prodávaná konzole, jejíž cenu neposlala do volného pádu ani nově nastoupivší generace. Spíše naopak, cena 500GB PS4 Slim v poslední době spíše ještě roste. Výkonnější PS4 Pro ale už začíná být nedostupné zboží, ostatně za cenu 13 tisíc korun už také nejde o dobrou nabídku. 
 
 
Původní PlayStation 4 přitom dosahuje výkonu 1,84 TFLOPS, což už je dnes výkon srovnatelný s integrovanými grafickými čipy, ostatně Radeon Vega nabízí 1,79 TFLOPS a moderní grafické karty Ampere či RDNA 2 jsou už zcela jinde. Čili i na emulaci her pro PlayStation 4 na PC nám může dnes dostupný hardware snadno stačit. Jak se ale ukazuje, v případě Spine PS4 Emulator nejde ani tak o výkon, jako spíše o to, aby hra fungovala opravdu bezchybně. 
 
 
Dle seznamu dostupného se samotným softwarem bylo testováno na 1000 her, z nichž 35 procent má fungovat, 40 procent her se alespoň spustilo a zbytek nefunguje vůbec. Navíc ale dle autora obzvláště dobře fungují 2D hry či hry s jednodušší grafikou, takže spíše nelze počítat s tím, že si v emulaci budeme moci užít hlavní AAA tituly určené pro generaci PlayStation 4. Navíc ani u oněch 35 procent fungujících her není zaručeno, že poběží skutečně bez problémů. 
 
Od uživatele se také očekává, že herní data už si sežene sám, přičemž emulátor ještě ani nemá vlastní GUI, nicméně ze všech podobných projektů je i tak na tom nejlépe a práce na něm neskončily. Třeba někdy dospěje do stavu, kdy nám umožní si na PC kvalitně zahrát i takové AAA tituly, které zůstaly exkluzivitami pro PS4.  
 
Zdroj: Wololo


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lilac vybral dalších 150 mil. USD na zrychlenou těžbu lithia ze solanky Lilac vybral dalších 150 mil. USD na zrychlenou těžbu lithia ze solanky
Elektromobilita i další mobilní zařízení využívající akumulátory stojí na dostupnosti stále zdražujícího se lithia. Společnost Lilac Solutions má ale systém, který by měl přinést velmi rychlou a relativně levnou i ekologickou metodu jeho extrakce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bývalý šéfdesignér Applu bude pracovat pro Ferrari Bývalý šéfdesignér Applu bude pracovat pro Ferrari
Jony Ive pracoval 27 let pro Apple, kde stál za designem mnoha produktů této značky. Před dvěma lety založil vlastní firmu LoveFrom a jedním z dalších zákazníků bude legendární automobilka Ferrari.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tchaj-wan chce v Indii postavit továrnu za 7,5 miliardy dolarů Tchaj-wan chce v Indii postavit továrnu za 7,5 miliardy dolarů
Dle listu Taiwan News se mezi zástupci Tchaj-wanu a Indie živě diskutuje o stavbě továrny, jakou by jistě ihned uvítali i evropští průmyslníci. Jde totiž o provoz pro výrobu čipů určených vedle 5G technologií i pro automotive.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Lisa Su: nedostatek čipů přetrvá do druhého pololetí 2022, pak bude lépe Lisa Su: nedostatek čipů přetrvá do druhého pololetí 2022, pak bude lépe
Dle Lisy Su ze společnosti AMD budeme pociťovat nedostatek produktů založených na počítačových čipech ještě v první půli příštího roku a během druhé půle by už měl tento problém ustupovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní
Nedávno jsme se podívali na téma kompatibility nejoblíbenějších her platformy Steam s konzolí Steam Deck, která má ještě letos dorazit na trh. A zjistili jsme, že pokud je nějaká hra nekompatibilní, pak za to zpravidla může anticheatovací ochrana.
Dnes, aktualita, Jan Vítek