Enermax Twister Pressure: výkonné ventilátory s výdrží

Enermax Twister Pressure: výkonné ventilátory s výdrží
, , aktualita
Společnost Enermax zařazuje do své nabídky novou řadu 120mm ventilátorů Twister Pressure, které slibují výsoký výkon i s ohledem na statický tlak a také ložiska s dlouhou výdrží. Podívejme se na jejich nabídku.
K oblíbeným
reklama
Ventilátory Enermax Twister Pressure využívají vylepšená ložiska Twister Bearing druhé generace, která oproti první slibují o 60 tisíc hodin delší výdrž, a to konkrétně 160 tisíc hodin.

Z ložisek zmizela ocelová kulička, která zde byla jako prostředník mezi rotorem a hřídelí a byla nahrazena vypouklou kontaktní plochou, která je nyní na opačné straně, než byla kulička. Kolem kuličky se časem hromadily nečistoty, které narušily její povrch a nakonec se objevila koroze, takže na otáčkách přes 3000 RPM nemohla původní ložiska dosáhnout udávané životnosti. Enermax tvrdí, že nová ložiska jsou daleko více odolná proti prachu a stejně jako u starších ventilátorů můžeme i nové snadno rozebrat a vyčistit. Stačí vycvaknout rotor s lopatkami.

Ventilátory Twister Pressure mají vydržet pracovat i v 85 °C okolní teplota a jsou vybaveny devíti lopatkami, což jim dle výrobce umožní dosáhnout při 1200 RPM statického tlaku 1,709 mm vodního sloupce. Takového výkonu dokáže dosud nejvýkonnější model od Enermaxu, Cluster Advance, potřebuje k dosažení srovnatelné hodnoty otáčky 1500 RPM. Při porovnání se známým ventilátorem Noctua NF-P12 má Twister Pressure, alespoň dle specifikací, také navrch, protože P12 dosahuje na 1300 RPM statického tlaku 1,68 mm. Nové Enermaxy se tak budou hodit především pro chlazení radiátorů a všude tam, kde mají překonat silný odpor.

Nakonec můžeme zmínit funkci APS (Adjustable Peak Speed), jež umožní řídit otáčky ve třech krocích - Ultra Silent Mode (500 – 1,200 RPM), Silent Mode (500 – 1,500 RPM) a Performance Mode (500 – 1,800 RPM). Jinak může pro řízení otáček posloužit i klasické PWM.

Doporučená cena 120mm Twister Pressure (UCTP12P) je 11,90 euro s daní (cca 330 Kč).

Zdroj: TZ Enermax
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů