reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Epic Games kupuje Cubic Motion pro animace obličeje, Watch Dogs budou zdarma

13.3.2020, Jan Vítek, aktualita
Epic Games kupuje Cubic Motion pro animace obličeje, Watch Dogs budou zdarma
Společnost Epic Games koupila svého dlouholetého technologického partnera Cubic Motion. Ten se specializuje na ztvárnění obličejů a jejich animaci a firmě Epic se bude velice hodit vedle vývojářů z 3Lateral.
Epic Games tak nově vlastní Cubic Motion zabývající se animací obličejů s využitím vysoce automatizovaných technologií. Takové jsme už mohli vidět v demech Unreal Enginu. 
 
 
Vedle toho ale Epic Games už od začátku předchozího roku vlastní i 3Lateral, vývojáře technologií pro digitalizaci lidských postav a pohybů s vysokou mírou přesnosti a detailů. Ti už také pracují v týmu Unreal Engine, přičemž Tim Sweeney (CEO Epic Games) to celé označil za další milník pro tvorbu obsahu. 
 
 
Spolupráce firem Epic Games, Cubic Motion a 3Lateral s využitím Unreal Enginu přinesla třeba výše uvedené video Siren, které ale bylo prezentováno již na GDC 2018. Digitálně je v něm ztvárněna čínská herečka Bingjie Jiang. O tom, že by byla její animace nerozpoznatelná od opravdového videa, se ještě nedá mluvit, ale výsledek je i tak opravdu dobrý a my se můžeme těšit na to, co to přinese v herní praxi. Ta dosavadní pro Cubic Motion představuje God of War a Spider-Man od Insomniac Games. 
 
 
Vedle toho se můžeme podívat, jaké hry zdarma si Epic Games Store opět přichystal. Aktuálně to jsou rovnou tři, a to Anodyne 2: Return to Dust, A Short Hoke a Mutazione. Od 19. března to bude The Stanley Parable a především pak Watch Dogs, čili další AAA titul. Jde o hru z roku 2014 od Ubisoftu, která se již dočkala pokračování a sesbírala úspěšné kritiky. 
 


reklama
reklama