Epic MetaHuman Creator: pro téměř dokonalá herní NPC

Epic MetaHuman Creator: pro téměř dokonalá herní NPC
, , aktualita
Sebelepší herní grafika, která nás dokáže vtáhnout do kvalitního děje v originálním světě může být v okamžiku sražena na kolena, když se k nám přimotá postava, která chodí jako kačer, nepřirozeně cení zuby a má toporný výraz. 
K oblíbeným
reklama
Ztvárnění lidských gest, mimiky a výrazů tváře není nic jednoduchého a nemusí jít zrovna o průšvih formátu Mass Effect: Andromeda, kde postavy v tom lepším případě původně vypadaly jako nafukovací panny. V tomto ohledu ostatně stačí velice málo k tomu, aby byl dojem zcela pokažen a naopak vylepšit jej dá dost práce. Společnost Epic ale nově nabízí nástroj, s nímž už tvorba postavy nemá být žádná věda a výsledky přitom vypadají velice dobře. 
 
Mass Effect: Andromeda
 
Jak ukazuje následující snímek zachycený z předváděcího videa, je to pochopitelně i otázka kvalitní grafiky. Dnes lze říci, že pokud grafici v případě samotných modelů s něčím zápolí, pak je to především realistické ztvárnění vlasů, aby postavy nevypadaly, jako by měly paruku ze žíní. Epic MetaHuman Creator jednak tvoří postavy s velice pěkně ztvárněnými vlasy či vousy a celkově s vysoce kvalitní grafikou, ale jinak zde jde především o mimiku. Ale to už lépe ukáže video. 
 
 
MetaHuman Creator je pochopitelně určen pro firemní Unreal Engine verze 4 i 5, využívá jistou cloudovou knihovnu a je schopen pracovat se zdrojovými daty z modelovací aplikace Maya 3D. 
 
 
Každý si přitom může MetaHuman Creator vyzkoušet. Postačí mít účet na Epic Games a stáhnout si příslušný launcher a pak samotný Unreal Engine 4 (12 GB) a následně MetaHuman Creator (4,7 GB).
 
 
Pak už si můžeme hrát, přičemž modelace postavy se v této ukázce podobá tomu, když si na začátku moderní hry tvoříme svou herní postavu, jen na poněkud vyšší úrovni a s mnohem více nástroji. To pravé ale nastane až tehdy, kdy se obličej rozhýbe a předvede všechny možné drobné a především přirozené pohyby očí, víček, pusy a všemožných svalů, které jej rozzáří a probudí k životu. 
 
Konečná integrace do enginu byla slíbena na tento rok, ale kdy něco takového uvidíme ve hrách, o tom je asi ještě předčasné mluvit. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala