Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny

Epic nabídne zdarma Pillars of Eternity i Tyranny
, , aktualita
Epic Games Store se chystá potěšit příznivce žánru cRPG, a to hned dvojitou nadílkou. Připravil si totiž na příští týden hry Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition, které bude nabízet zdarma.
K oblíbeným
reklama
Společnost Epic Games si tak konečně vzpomněla i na žánr cRPG vycházejících z odkazu her Baldur's Gate a spol. Od odpoledních hodin 10. prosince tak titul Cave Story+ vystřídají hned dvě příbuzné hry, a to Pillars of Eternity - Definitive Edition a Tyranny - Gold Edition. Obě vyvinulo studio Obsidian Entertainment, které nyní už patří Microsoftu, pod nímž vydalo The Outer Worlds. Jde o veterány RPG žánru, kteří mají z sebou například Neverwinter Nights 2 nebo Fallout: New Vegas.
 
 
Pillars of Eternity je už více než pět let stará hra zasazená do originálního světa, kde se rodí děti bez duše a na nás samozřejmě bude tuto situaci vyřešit. Hra se zcela jasně inspiruje v Baldur's Gate, ovšem přidává své originální prvky, jako jsou třeba třídy chanter a cipher, i když chanter je v podstatě bard. Dostaneme také možnost budovat svou pevnost, kterou musíme nejdřív dobýt a poté s využitím žoldáků i chránit před nájezdy, ale to není velký rušivý element, který by nás odváděl od hlavního dobrodružství. 
 
Titul Pillars of Eternity tak jistě stojí za vyzkoušení, ovšem pokud by někdo žádal hru, která bude mít opravdu neotřelý příběh, pak je tu Tyranny, kde se hned na začátku postavíme na stranu zla. 
 
 
O rok mladší Tyranny není tak rozlehlý a v podstatě ani tak moc propracovaný titul jako Pillars of Eternity (záleží ale na úhlu pohledu), ale to může být jeho výhoda, pokud někdo nemá tolik času pohroužit se do sáhodlouhého RPG navíc s datadisky White March I a II (součást Definitive Edition). Dostaneme se zde do světa Terratus, který právě prochází přerodem mezi dobou bronzovou a železnou a jejž už téměř celý ovládl (nebo ovládla?) Kyros. Tato nikým nespatřená osoba dobývá Terratus pomocí svých hlavních nohsledů, kteří soupeří i mezi sebou a jedním z nich se staneme i my na cestě k moci. 
 
V Tyranny ani nejde o bojovou stránku hry, jako spíše o naše rozhodnutí, s nimiž musíme proplouvat světem, v němž každý podezřívá každého a ke smrti je vždy jenom malý krůček. Tyranny tak lze jen vřele doporučit a my k této hře v rámci Gold Edition dostaneme navíc ještě expanzi Tiers of the Tiers, která už nebyla tak kladně hodnocena, ale to spíše z pohledu "ceny a výkonu", čili tento argument zde padá. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek