reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Epic nabízí zdarma hru Ghostrunner

12.4.2024, Karel Polívka, aktualita
Epic nabízí zdarma hru Ghostrunner
Epic nabízí zdarma akční hru Ghostrunner z roku 2020. Zajímavá je především svou cyberpunkovou stylizací a rychlou akcí, kde jsou potřeba rychlé reflexy nejen na pohyb, ale i na boj zblízka s využitím katany. Nabídka skončí ve čtvrtek 18. dubna v 17:00.
Ghostrunner je akční hra od polských vývojářů One More Level a dánských vývojářů Slipgate Ironworks, která vyšla 27. října 2020. Producentem byla společnost 3D Realms a vydavateli 505 Games a All in! Games. Hra osloví zejména příznivce boje zblízka (zde s využitím katany) a rychlé akce, kde rozhoduje přesnost načasování. V kombinaci s cyberpunkovou stylizací tak jde o poměrně specifický titul, který si našel své místo na trhu. O něco později vyšlo 3. března 2022 i obsahové rozšíření Ghostrunner - Project_Hel.
 
 
Je možné zapnout technologii ray tracingu, která je pak využita pro stíny, odrazy a efekt ambient occlusion. V menu lze nastavit i upscaling technologii AMD FSR 1.0 nebo Nvidia DLSS 2.0. A také je možné aktivovat technologii Nvidia Reflex (včetně Boost).
 
 
Před půl rokem jsme se navíc 26. října 2023 dočkali plnohodnotného pokračování s názvem Ghostrunner 2, který byl z hlediska ohlasu hráčů a prodejů také úspěšný, takže se dá očekávat, že se časem objeví nějaký další obsah v rámci této série. U prvního i druhého dílu byl využit Unreal Engine 4.
  
 
Aktuální hodnocení hry Ghostrunner na Metacritic pro PC: 81 ze 100 na základě 68 odborných recenzí a 8,1 z 10 od 265 hráčů. Podle HowLongToBeat by její dohrání mělo zabrat cca 7 až 9 hodin + další 3 hodiny na Project_Hel.
 
Nabídka hry Ghostrunner zdarma v Epic Games Store skončí ve čtvrtek 18. dubna 2024 v 17:00, přičemž DLC Project_Hel tam lze koupit za 201,50 Kč. V případě zájmu o platformu Steam je teď možné si tam hru koupit za 29,99€ (před zakoupením lze zdarma vyzkoušet hratelnou demoverzi) a Project_Hel za 14,99€.
 
Zdroje: EGS, 505 Games
reklama