www.svethardware.cz
>
>
>
>

Epson uvádí A3+ CISS tiskárnu L1300

Epson uvádí A3+ CISS tiskárnu L1300
, , aktualita
Epson rozšiřuje nabídku svých CISS (ITS) tiskáren o nový A3+ model L1300. Ten nabídne čtyři inkousty a bezkonkurenčně nízké náklady na tisk. Výtěžnost jednoho balení černobílého inkoustu je na 7100 stran.
K oblíbeným
reklama
V nabídce tiskáren společnosti Epson se nově objevil model L1300 a fototiskárna L1800, kde obě verze podporují tisk na formát A3+. My se zde podíváme na slabší model L1300. Jde o tiskárny s inkoustovým tankovým systémem (ITS), častěji znám jako CISS. Díky vysokokapacitním nádržkám lze udržet náklady na tisk na minimu. Základní model Epson L1300 disponuje čtyřmi nádržkami (černá, žlutá, azurová a fialová) s výtěžností na 7100 černobílých a 5700 barevných stran. V balení dokonce najdete dvojici černých 70ml lahviček, takže první výměna nastane až po vytištění 14200 černobílých stran. Tiskárna nabídne 360 černých trysek a pak 59 trysek pro každou barvu. Minimální velikost kapiček jsou 3 pl a maximální tiskové rozlišení činí 5760×1440 dpi. Je určena např. pro tisk větší CAD výkresů.


Epson L1300


Maximální rychlosti tisku konceptu činí 30 stran za minutu u černobílého a 17 stran za minutu u barevného tisku. Podle ISO 24734 jsou tyto hodnoty 15, resp. 5,5 strany za minutu pro formát A4. 10×15cm fotografie je ve výchozí kvalitě vytištěna za 58 sekund. Oboustranný tisk je bohužel opět podporován jen manuálně. Vstupní zásobník má kapacitu na 100 listů, výstupní pak na 50 listů. K připojení slouží pouze USB rozhraní. Tiskárna má spotřebu 0,4 W při vypnutí, 1,6 W v režimu spánku, 6,9 W ve standby režimu a 20 W při tisku. Rozměry činí 705×322×215 mm, hmotnost je 12,2 kilogramu. Prodej začne v průběhu července.

Zdroj: TZ Epson


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala