www.svethardware.cz
>
>
>

Ericsson chce použít okna jako síťové prvky

Ericsson chce použít okna jako síťové prvky
, , aktualita
Společnost Ericsson poodhalila svůj výzkumný projekt nazvaný Window of Opportunity, který zkoumá využití obyčejných oken v domech pro účely datových sítí. Aplikovat se na ně mohou průhledné antény, které pomohou zvýšit pokrytí datové sítě...
K oblíbeným
reklama
Společnost Ericsson poodhalila svůj výzkumný projekt nazvaný Window of Opportunity, který zkoumá využití obyčejných oken v domech pro účely datových sítí. Aplikovat se na ně mohou průhledné antény, které pomohou zvýšit pokrytí datové sítě v interiéru domu nebo i v dopravních prostředcích. Krom toho může okno posloužit také jako tabule, které zaznamená napsaný text a ten pak může odeslat třeba e-mailem, ovšem osobně tedy nevím, k čemu by zrovna toto mělo být dobré.

Ericsson rovnou mluví o chytrých oknech, která je také možné vyuižít pro komunikaci, zobrazení obsahu či pro regulaci prostupu světla, čili pro zatmívání. To pak lze rovněž spojit s využitím průhledných fotovoltaických článků, díky čemuž tak okna plní dvě úlohy naráz.

Krom toho mohou nápad firmy Ericsson využít také mobilní operátoři pro rozšíření pokrytí mobilním signálem s pomocí základnových stanic využívajících antény právě v oknech. Ty pak nebudou rušit vzhled budovy a umožní lépe pokrýt interiéry, z čehož budou těžit samotní uživatele, kteří získají vysokorychlostní mobilní připojení.

Sdílnější však Ericsson bohužel nebyl, takže není jasné, jak blízko je celý projekt Window of Opportunity nasazení. Na stránkách projektu se však můžete podívat na video (viz zdroj).

Zdroj: TZ Ericsson
reklama
Nejnovější články
Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně Intel začne příští týden vyjednávat o nové evropské továrně
Společnost Intel už dříve ohlásila, že se chystá výstavbu nové továrny v jedné z evropských zemí, ale dosud jsme neměli představu o tom, co a kde by to mohlo být. To se možná už brzy dozvíme, neboť Intel už chce jednat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store Microsoft připravuje novou aplikaci pro Windows Store
Microsoft dle Windows Central pracuje na nové verzi aplikace pro Windows Store v systému Windows 10, která má představit jak nové uživatelské rozhraní a také s ní budou zaveden nová pravidla pro vývojáře.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy Intel vyhrál nad VLSI v druhé části právní patentové bitvy
Společnosti Intel se povedlo uspět u soudu v Texasu, kde se projednával patentový spor s firmou VLSI. Tu přitom označil za pouhou skořápku udržovanou jen za účelem zisku ze soudních tahanic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS? Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář