www.svethardware.cz
>
>
>

Ericsson chce použít okna jako síťové prvky

Ericsson chce použít okna jako síťové prvky
, , aktualita
Společnost Ericsson poodhalila svůj výzkumný projekt nazvaný Window of Opportunity, který zkoumá využití obyčejných oken v domech pro účely datových sítí. Aplikovat se na ně mohou průhledné antény, které pomohou zvýšit pokrytí datové sítě...
K oblíbeným
reklama
Společnost Ericsson poodhalila svůj výzkumný projekt nazvaný Window of Opportunity, který zkoumá využití obyčejných oken v domech pro účely datových sítí. Aplikovat se na ně mohou průhledné antény, které pomohou zvýšit pokrytí datové sítě v interiéru domu nebo i v dopravních prostředcích. Krom toho může okno posloužit také jako tabule, které zaznamená napsaný text a ten pak může odeslat třeba e-mailem, ovšem osobně tedy nevím, k čemu by zrovna toto mělo být dobré.

Ericsson rovnou mluví o chytrých oknech, která je také možné vyuižít pro komunikaci, zobrazení obsahu či pro regulaci prostupu světla, čili pro zatmívání. To pak lze rovněž spojit s využitím průhledných fotovoltaických článků, díky čemuž tak okna plní dvě úlohy naráz.

Krom toho mohou nápad firmy Ericsson využít také mobilní operátoři pro rozšíření pokrytí mobilním signálem s pomocí základnových stanic využívajících antény právě v oknech. Ty pak nebudou rušit vzhled budovy a umožní lépe pokrýt interiéry, z čehož budou těžit samotní uživatele, kteří získají vysokorychlostní mobilní připojení.

Sdílnější však Ericsson bohužel nebyl, takže není jasné, jak blízko je celý projekt Window of Opportunity nasazení. Na stránkách projektu se však můžete podívat na video (viz zdroj).

Zdroj: TZ Ericsson
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů