www.svethardware.cz
>
>
>

EtherChip EC482 zvýší rychlost i dosah 5GHz Wi-Fi

EtherChip EC482 zvýší rychlost i dosah 5GHz Wi-Fi
, , aktualita
Společnost Ethertronics představila svůj nový a prý snadno integrovatelný EtherChip EC482, který dokáže s pomocí technologie Active Steering zvýšit rychlost i dosah 5GHz rozhraní Wi-Fi. Jak toho má docílit?
K oblíbeným
reklama
Čip Ethertronics EtherChip EC482 je tedy určen výhradně pro 5GHz sítě Wi-Fi a založen má být na technologii Active Steering, který má napomoci k efektivnějšímu šíření Wi-Fi signálu skrz zdi a stropy. Otázka je, zda nejde pouze o stejně fungující obdobu tzv. beamformingu, který má rovněž lépe směrovat Wi-Fi signál pro zajištění jeho větší síly a dosahu, s čímž jdou ruku v ruce i vyšší přenosové rychlosti. Ethertronics je mimochodem již dobře zavedená společnost, která má své produkty v miliardách prodaných a prodávaných zařízení. Mimo jiné také v mobilních produktech značky Samsung Galaxy.
bez Active Steering


Nový čip EC482 má být snadno integrovatelný do různých produktů využívajících Wi-Fi, což jsou routery a podobná zařízení, set-top boxy, nositelná zařízení i produkty spadající do kategorie IoT, čili Internetu věcí. Cíl je zřejmý - dosáhnout většího pokrytí Wi-Fi signálem z jednoho bodu, tedy bez nutnosti používat extendery či další routery.
s využitím Active Steering


EC482 má tedy za úkol upravovat šíření signálu tak, aby byl co nejlépe směrován k cílovým zařízením, přičemž posloužit tak může maximálně čtyřem. Zvlášť dobře pak má pracovat s moderními routery s technologií 802.11ac Wave 2 a další výhodou má být i to, že je schopen dobře šířit svůj signál i v zarušeném prostředí.

Testy provedené samotným výrobcem měly ukázat, že ve výsledku můžeme očekávat o 20 až 45 % vyšší datovou propustnost, ale to bude samozřejmě velmi záviset na okolnostech a daném prostředí. Uživatel si to pak bude moci jen těžko ověřit, pokud tedy snad nedostane možnost Active Steering na svém zařízení vypnout. Nicméně tato technologie bude také prezentována příští měsíc v Barceloně na MWC 2015. Samotné čipy EC482 pak začnou být ve velkém vyráběny v druhém kvartálu a nepůjde o nic drahého. Prodávány budou ve velkých objemech za 1,50 USD za kus.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře