www.svethardware.cz
>
>
>

Everest, aneb přizpůsobitelná klávesnice, má zajištěno financování

Everest, aneb přizpůsobitelná klávesnice, má zajištěno financování
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil další hardwarový projekt, který se tentokrát týká počítačové klávesnice Everest. Jejími hlavními lákadly jsou možnost přizpůsobení, upgradu a také snadná opravitelnost. 
K oblíbeným
reklama
Za projektem klávesnice Everest stojí německá společnost Mountain, která zkusila štěstí na Kickstarteru a vydobyla si velký úspěch. Už nyní má přislíben téměř dvojnásobek žádaných 20.000 eur a do konce kampaně zbývá 28 dní. Zájem lidí je tedy zřejmý, ovšem firma jej možná ani nečekala a nemá v nabídce žádné "stretch goals", čili bonusy pro případ vysokého překročení žádané částky. Ty ale může ještě doplnit. 
 
 
Everest je na první pohled RGB mechanická klávesnice, která bude vyrobena i z broušeného hliníku, který tvoří povrch hlavní i numerické části. A právě numerická část je samostatná a bude ji možné připojit z levé i pravé strany, a to stejným způsobem jako u stařičké Microsoft SideWinder X6. Samostatně asi numerický blok fungovat nebude, protože se ke klávesnici připojuje přes konektor a ne bezdrátově. 
 
 
Vybaven je přitom čtyřmi programovatelnými tlačítky s displeji (72 x 72 pix.), na nichž si můžeme zobrazit vlastní grafiku a dále tu máme magneticky přichycený Media Control Dock, který lze posouvat po celé šířce hlavní části klávesnice. Ten obsahuje krom dalších multimediálních tlačítek také kulatý displej typu IPS s rozlišením 240 x 240. Zapuštěn bude v otočném ovladači, jehož výchozí funkcí bude ovládání hlasitosti. Může ale také nastavit jas displeje, pokud to bude podporováno nebo zobrazovat informace o zátěži hardwaru či jiné. 
 
Klávesnice samotná má ještě odpojitelnou podložku pod zápěstí, vyměnitelná (hot-swap) tlačítka Cherry MX (Red, Blue, Brown, Speed či Silent) s N-key rollover (NKRO). Dotazovací frekvence na rozhraní USB C s dvoumetrovým kabelem bude 100 Hz a v nabídce je ještě jeden por USB 3.2 Gen 1 v těle klávesnice. 
 
Nakonec můžeme zmínit to, že podložka pod zápěstí se připojuje pomocí magnetů, stejně jako nožky nastavující sklon. Profily budeme moci v počtu až pěti ukládat do palubní paměti a využívat také drážky ve spodní části pro vedení kabelů (třeba pro sluchátka). 
 
Mountain nabízí dvě verze Everestu, a to Everest Core a Max. Verze Core je bez numerické části, ale se čtyřmi náhradními tlačítky a nutným příslušenstvím. Verze Max pak nabídne všechna tři volitelná rozšíření, a to Media Dock s displejem, numerickou část i podložku pod zápěstí plus příslušenství navíc. Cena začíná na 99 eurech. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře