www.svethardware.cz
>
>
>

Everest, aneb přizpůsobitelná klávesnice, má zajištěno financování

Everest, aneb přizpůsobitelná klávesnice, má zajištěno financování
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil další hardwarový projekt, který se tentokrát týká počítačové klávesnice Everest. Jejími hlavními lákadly jsou možnost přizpůsobení, upgradu a také snadná opravitelnost. 
K oblíbeným
reklama
Za projektem klávesnice Everest stojí německá společnost Mountain, která zkusila štěstí na Kickstarteru a vydobyla si velký úspěch. Už nyní má přislíben téměř dvojnásobek žádaných 20.000 eur a do konce kampaně zbývá 28 dní. Zájem lidí je tedy zřejmý, ovšem firma jej možná ani nečekala a nemá v nabídce žádné "stretch goals", čili bonusy pro případ vysokého překročení žádané částky. Ty ale může ještě doplnit. 
 
 
Everest je na první pohled RGB mechanická klávesnice, která bude vyrobena i z broušeného hliníku, který tvoří povrch hlavní i numerické části. A právě numerická část je samostatná a bude ji možné připojit z levé i pravé strany, a to stejným způsobem jako u stařičké Microsoft SideWinder X6. Samostatně asi numerický blok fungovat nebude, protože se ke klávesnici připojuje přes konektor a ne bezdrátově. 
 
 
Vybaven je přitom čtyřmi programovatelnými tlačítky s displeji (72 x 72 pix.), na nichž si můžeme zobrazit vlastní grafiku a dále tu máme magneticky přichycený Media Control Dock, který lze posouvat po celé šířce hlavní části klávesnice. Ten obsahuje krom dalších multimediálních tlačítek také kulatý displej typu IPS s rozlišením 240 x 240. Zapuštěn bude v otočném ovladači, jehož výchozí funkcí bude ovládání hlasitosti. Může ale také nastavit jas displeje, pokud to bude podporováno nebo zobrazovat informace o zátěži hardwaru či jiné. 
 
Klávesnice samotná má ještě odpojitelnou podložku pod zápěstí, vyměnitelná (hot-swap) tlačítka Cherry MX (Red, Blue, Brown, Speed či Silent) s N-key rollover (NKRO). Dotazovací frekvence na rozhraní USB C s dvoumetrovým kabelem bude 100 Hz a v nabídce je ještě jeden por USB 3.2 Gen 1 v těle klávesnice. 
 
Nakonec můžeme zmínit to, že podložka pod zápěstí se připojuje pomocí magnetů, stejně jako nožky nastavující sklon. Profily budeme moci v počtu až pěti ukládat do palubní paměti a využívat také drážky ve spodní části pro vedení kabelů (třeba pro sluchátka). 
 
Mountain nabízí dvě verze Everestu, a to Everest Core a Max. Verze Core je bez numerické části, ale se čtyřmi náhradními tlačítky a nutným příslušenstvím. Verze Max pak nabídne všechna tři volitelná rozšíření, a to Media Dock s displejem, numerickou část i podložku pod zápěstí plus příslušenství navíc. Cena začíná na 99 eurech. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake
Už brzy bychom se měli dočkat nových procesorů Tiger Lake, které by však měly být dostupné jen v mobilní sféře. Tyto procesory 11. generace se mají objevit od velmi úsporných Tiger Lake-Y až po výkonné čipy Tiger Lake-H.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s
Kingmax přichází na trh s novými extrémně rychlými SSD disky PX4480. Ty slibují přenosové rychlosti až ve výši 5000 MB/s. Ani náhodné přístupy nejsou vůbec špatné a mohou dosahovat až 600K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů