reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Everest, aneb přizpůsobitelná klávesnice, má zajištěno financování

, , aktualita
Everest, aneb přizpůsobitelná klávesnice, má zajištěno financování
Na Kickstarteru se objevil další hardwarový projekt, který se tentokrát týká počítačové klávesnice Everest. Jejími hlavními lákadly jsou možnost přizpůsobení, upgradu a také snadná opravitelnost. 
Everest, aneb přizpůsobitelná klávesnice, má zajištěno financování
Za projektem klávesnice Everest stojí německá společnost Mountain, která zkusila štěstí na Kickstarteru a vydobyla si velký úspěch. Už nyní má přislíben téměř dvojnásobek žádaných 20.000 eur a do konce kampaně zbývá 28 dní. Zájem lidí je tedy zřejmý, ovšem firma jej možná ani nečekala a nemá v nabídce žádné "stretch goals", čili bonusy pro případ vysokého překročení žádané částky. Ty ale může ještě doplnit. 
 
 
Everest je na první pohled RGB mechanická klávesnice, která bude vyrobena i z broušeného hliníku, který tvoří povrch hlavní i numerické části. A právě numerická část je samostatná a bude ji možné připojit z levé i pravé strany, a to stejným způsobem jako u stařičké Microsoft SideWinder X6. Samostatně asi numerický blok fungovat nebude, protože se ke klávesnici připojuje přes konektor a ne bezdrátově. 
 
 
Vybaven je přitom čtyřmi programovatelnými tlačítky s displeji (72 x 72 pix.), na nichž si můžeme zobrazit vlastní grafiku a dále tu máme magneticky přichycený Media Control Dock, který lze posouvat po celé šířce hlavní části klávesnice. Ten obsahuje krom dalších multimediálních tlačítek také kulatý displej typu IPS s rozlišením 240 x 240. Zapuštěn bude v otočném ovladači, jehož výchozí funkcí bude ovládání hlasitosti. Může ale také nastavit jas displeje, pokud to bude podporováno nebo zobrazovat informace o zátěži hardwaru či jiné. 
 
Klávesnice samotná má ještě odpojitelnou podložku pod zápěstí, vyměnitelná (hot-swap) tlačítka Cherry MX (Red, Blue, Brown, Speed či Silent) s N-key rollover (NKRO). Dotazovací frekvence na rozhraní USB C s dvoumetrovým kabelem bude 100 Hz a v nabídce je ještě jeden por USB 3.2 Gen 1 v těle klávesnice. 
 
Nakonec můžeme zmínit to, že podložka pod zápěstí se připojuje pomocí magnetů, stejně jako nožky nastavující sklon. Profily budeme moci v počtu až pěti ukládat do palubní paměti a využívat také drážky ve spodní části pro vedení kabelů (třeba pro sluchátka). 
 
Mountain nabízí dvě verze Everestu, a to Everest Core a Max. Verze Core je bez numerické části, ale se čtyřmi náhradními tlačítky a nutným příslušenstvím. Verze Max pak nabídne všechna tři volitelná rozšíření, a to Media Dock s displejem, numerickou část i podložku pod zápěstí plus příslušenství navíc. Cena začíná na 99 eurech. 


reklama
reklama
reklama