www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce GTX 980 HYBRID: vzduch + voda

EVGA GeForce GTX 980 HYBRID: vzduch + voda
, , aktualita
EVGA přišla s grafickou kartou GeForce GTX 980 HYBRID, jejíž chlazení vypadá na model s TDP 165 W poněkud naddimenzovaně. Však kartu s integrovaným vodním chlazením nabízí AMD v podobě Radeonu R9 295X2 se dvěma GPU.
K oblíbeným
reklama
A právě Radeon R9 295X2 má maximální spotřebu 500 W, takže vodní chlazení opravdu má smysl, respektive je to nezbytnost, kdežto u GeForce GTX 980 se bude hodit pro pokusy o výrazné přetaktování. Jde tedy o hybridní chlazení, což znamená, že vzduchový chladič zůstal, avšak poslouží zde především pro chlazení pamětí a napájecí oblasti, k nimž není připojen vodní blok.

Samotné vodní chlazení vypadá pouze jako upravený procesorový vodní chladič, k němuž EVGA vyrobila pouze příslušný mechanismus pro přichycení na GPU, což díky otvorům v PCB není nic složitého. Radiátor je tak určen pro jeden 120mm ventilátor a je tenký, čili jde o ten nejmenší, jaký se vůbec používá. Pro takovou kartu ale bude s přehledem stačit.

EVGA ale nenabízí pouze samotnou kartu GeForce GTX 980 HYBRID, ale také příslušné chlazení jako sadu, kterou si můžeme chlazení již zakoupené karty vylepšit. Vodní chlazení je samozřejmě bezúdržbové, takže nemusíme, tedy ani nesmíme, okruh otvírat a dolévat chladicí médium.

Co se týče specifikací, pak výrobce GPU již od výroby přetaktoval, a to ze základních 1126 až 1216 MHz na 1291 až 1393 MHz. Paměti zůstaly na svých 7010 MHz a co se týče rozhraní, máme tu HDMI 2.0, tři DisplayPort 1.2 a Dual-link DVI.

Zdroj: TZ EVGA
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů