www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce GTX 980 HYBRID: vzduch + voda

EVGA GeForce GTX 980 HYBRID: vzduch + voda
, , aktualita
EVGA přišla s grafickou kartou GeForce GTX 980 HYBRID, jejíž chlazení vypadá na model s TDP 165 W poněkud naddimenzovaně. Však kartu s integrovaným vodním chlazením nabízí AMD v podobě Radeonu R9 295X2 se dvěma GPU.
K oblíbeným
reklama
A právě Radeon R9 295X2 má maximální spotřebu 500 W, takže vodní chlazení opravdu má smysl, respektive je to nezbytnost, kdežto u GeForce GTX 980 se bude hodit pro pokusy o výrazné přetaktování. Jde tedy o hybridní chlazení, což znamená, že vzduchový chladič zůstal, avšak poslouží zde především pro chlazení pamětí a napájecí oblasti, k nimž není připojen vodní blok.

Samotné vodní chlazení vypadá pouze jako upravený procesorový vodní chladič, k němuž EVGA vyrobila pouze příslušný mechanismus pro přichycení na GPU, což díky otvorům v PCB není nic složitého. Radiátor je tak určen pro jeden 120mm ventilátor a je tenký, čili jde o ten nejmenší, jaký se vůbec používá. Pro takovou kartu ale bude s přehledem stačit.

EVGA ale nenabízí pouze samotnou kartu GeForce GTX 980 HYBRID, ale také příslušné chlazení jako sadu, kterou si můžeme chlazení již zakoupené karty vylepšit. Vodní chlazení je samozřejmě bezúdržbové, takže nemusíme, tedy ani nesmíme, okruh otvírat a dolévat chladicí médium.

Co se týče specifikací, pak výrobce GPU již od výroby přetaktoval, a to ze základních 1126 až 1216 MHz na 1291 až 1393 MHz. Paměti zůstaly na svých 7010 MHz a co se týče rozhraní, máme tu HDMI 2.0, tři DisplayPort 1.2 a Dual-link DVI.

Zdroj: TZ EVGA
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů