www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition se představuje

EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition se představuje
, , aktualita
Společnost EVGA již vypustila na trh dříve oznámenou kartu GeForce GTX 980 Ti VR Edition, která je tedy speciálně určena pro sestavy vybavené VR headsetem. Co nám tedy tato karta nabídne, co ostatní nemají?
K oblíbeným
reklama
EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition byla ohlášena již na CES 2016 a nyní byla již oficiálně vypuštěna na trh, takže by měla být brzy k dispozici. V základu jde o normální grafiku založenou na čipu NVIDIA GM200, tedy GeForce GTX 980 Ti, což je v současnosti nejrychlejší čistě herní GPU od NVIDIE.

Co tedy tuto kartu odlišuje od řadových GTX 980 Ti? Je to především možnost připojení s konektorem na PCB, který může být propojen s HDMI 2.0 ve speciálním 5,25" modulu, v němž najdeme také dvě rozhraní USB 3.0, což postačí pro připojení VR headsetu jako Oculus Rift. To nám ale v podstatě jen trošku usnadní připojení headsetu, abychom nemuseli jeho HDMI kabel přivést přímo ke kartě. Dvojici USB 3.0 pak mají moderní skříně běžně mezi předními I/O konektory. Oculus VR tedy uvádí, že pro využití jeho headsetu Rift potřebujeme celkem tři USB 3.0 a jeden USB 2.0, ovšem samotný headset potřebuje jen dva USB 3.0. Zbylé porty jsou určeny pro ovladače.

Konkrétní požadavky na systém byly zveřejněny firmou Oculus VR již dříve:


Ikona Odkaz na databázi
Doporučený hardware dle Oculus VR (obecně)
OS:
Windows 7 SP1 nebo novější
Procesor
Intel Core i5-4590 nebo lepší
Grafická karta
Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 nebo lepší
Paměti
8 GB RAM
Síť
Pevný diskIkona Odkaz na databázi
I/O
2x USB 3.0 port (bez ovladačů)


Měli bychom tedy správně mluvit o dvou kartách, neboť EVGA si chystá základní verzi a vylepšenou s označením ACX 2.0+. Rozdíl je pouze v tom, že ACX 2.0+ je vybavena dvouventilátorovým chladičem, který by měl být když už ne výkonnější, tak alespoň tišší. A vzhledem k tomu, že obě mají stát 700 USD, tak je celkem jasné, kterou bychom si vybrali.

Jádro GM200 je zde taktováno na základních 1000 MHz a turbo je 1076 MHz, k dispozici je 6 GB paměti GDDR5 na efektivních 7 GHz a 384bitové sběrnici s propustností 336,5 GB/s. Mezi obrazové konektory na samotné kartě patří DVI, dva DisplayPort a dva HDMI 2.0. Samotné karty tedy nejsou nijak výjimečné.


A to je tedy vše, co VR edice karet EVGA nabízí. Navíc je to tedy pouze 5,25" modul usnadňující zapojení VR headsetu.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Core i9-10900K a Z490 nastoupí prý v dubnu Core i9-10900K a Z490 nastoupí prý v dubnu
Tak trochu jsme je sice očekávali na začátku příštího roku, nicméně nové procesory Comet Lake-S od Intelu pod vedením Core i9-10900K s deseti jádry mají nastoupit na trh během druhého kvartálu a nejspíše v dubnu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
2K Games vytvořili nové studio pro oživení série Bioshock 2K Games vytvořili nové studio pro oživení série Bioshock
Společnost 2K Games se rozhodla znovu oživit sérii Bioshock, a to pochopitelně pomocí zbrusu nového titulu, který ovšem nebude vyvíjet žádné z existujících studií. Vytvořeno bylo pro tento účel zcela nové. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA si zaregistrovala značku Hopper, bude to další generace? NVIDIA si zaregistrovala značku Hopper, bude to další generace?
Opět se objevilo příjmení Hopper, které patřilo Grace Hopper, americké průkopnici počítačových věd. Je tak velice pravděpodobné, že takto se bude označovat příští generace NVIDIE po Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026 Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru? Začnou roboti opravovat a tankovat satelity ve vesmíru?
Výzkumníci z University of Cincinnati vyvíjejí základ nové sítě robotických zařízení, která by byla schopna opravovat satelity na nízké orbitě a také jim zajišťovat doplňování paliva. Kdo za tímto projektem stojí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář