www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition se představuje

EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition se představuje
, , aktualita
Společnost EVGA již vypustila na trh dříve oznámenou kartu GeForce GTX 980 Ti VR Edition, která je tedy speciálně určena pro sestavy vybavené VR headsetem. Co nám tedy tato karta nabídne, co ostatní nemají?
K oblíbeným
reklama
EVGA GeForce GTX 980 Ti VR Edition byla ohlášena již na CES 2016 a nyní byla již oficiálně vypuštěna na trh, takže by měla být brzy k dispozici. V základu jde o normální grafiku založenou na čipu NVIDIA GM200, tedy GeForce GTX 980 Ti, což je v současnosti nejrychlejší čistě herní GPU od NVIDIE.

Co tedy tuto kartu odlišuje od řadových GTX 980 Ti? Je to především možnost připojení s konektorem na PCB, který může být propojen s HDMI 2.0 ve speciálním 5,25" modulu, v němž najdeme také dvě rozhraní USB 3.0, což postačí pro připojení VR headsetu jako Oculus Rift. To nám ale v podstatě jen trošku usnadní připojení headsetu, abychom nemuseli jeho HDMI kabel přivést přímo ke kartě. Dvojici USB 3.0 pak mají moderní skříně běžně mezi předními I/O konektory. Oculus VR tedy uvádí, že pro využití jeho headsetu Rift potřebujeme celkem tři USB 3.0 a jeden USB 2.0, ovšem samotný headset potřebuje jen dva USB 3.0. Zbylé porty jsou určeny pro ovladače.

Konkrétní požadavky na systém byly zveřejněny firmou Oculus VR již dříve:


Ikona Odkaz na databázi
Doporučený hardware dle Oculus VR (obecně)
OS:
Windows 7 SP1 nebo novější
Procesor
Intel Core i5-4590 nebo lepší
Grafická karta
Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290 nebo lepší
Paměti
8 GB RAM
Síť
Pevný diskIkona Odkaz na databázi
I/O
2x USB 3.0 port (bez ovladačů)


Měli bychom tedy správně mluvit o dvou kartách, neboť EVGA si chystá základní verzi a vylepšenou s označením ACX 2.0+. Rozdíl je pouze v tom, že ACX 2.0+ je vybavena dvouventilátorovým chladičem, který by měl být když už ne výkonnější, tak alespoň tišší. A vzhledem k tomu, že obě mají stát 700 USD, tak je celkem jasné, kterou bychom si vybrali.

Jádro GM200 je zde taktováno na základních 1000 MHz a turbo je 1076 MHz, k dispozici je 6 GB paměti GDDR5 na efektivních 7 GHz a 384bitové sběrnici s propustností 336,5 GB/s. Mezi obrazové konektory na samotné kartě patří DVI, dva DisplayPort a dva HDMI 2.0. Samotné karty tedy nejsou nijak výjimečné.


A to je tedy vše, co VR edice karet EVGA nabízí. Navíc je to tedy pouze 5,25" modul usnadňující zapojení VR headsetu.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry Roadmapa ARM: chystá serverová CPU Neoverse V1 a N2 s až 192 jádry
ARM vyvíjí procesory nejen pro mobilní sféru, ale také pro serverové nasazení, kde lákají především svou nízkou spotřebou. V nové roadmapě najdeme čipy Neoverse V1 s vysokým výkonem a N2 s až 192 jádry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko V Německu vylepšili redox-flow baterie: ekologičtější a lépe snáší horko
Redox-flow akumulátorové baterie nejsou zdaleka něčím novým. Teprve v poslední době to však vypadá, že by se jejich využití mohlo více rozšířit. Nový výzkum z Německa řeší jak ekologii, tak i odolnost vůči vysokým teplotám.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu Vláda USA opravdu zařadila čínský SMIC na černou listinu
Ještě před necelými třemi týdny tu byla jen možnost, že vláda Spojených států zařadí čínského výrobce čipů, společnost SMIC, na černou listinu. Tím by ji odřízla od možnosti využívat výrobní zařízení amerických firem a nyní se tak opravdu stalo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích AMD Navi 2X: 80, 40 a 32 CU, spekuluje se už o specifikacích
Na světlo světa se pomalu dostávají specifikace nových Radeonů 2X, které jsou zatím pochopitelně nepodložené a nedá se jim věřit. Nic lepšího ale zatím nemáme, takže se podívejme na jejich údajnou výbavu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje? Výrobci karet reagují na problémy se stabilitou RTX 3080, co ji způsobuje?
Minulý týden se začalo diskutovat o problémech s některými kartami RTX 3080, jejichž majitelé mluvili o celkové nestabilitě systému projevující se různými způsoby. Čekali jsme na reakci AIB firem, která už přišla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů