reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

EVGA nabídne dvousocketovou desku pro Sandy Bridge E

, , aktualita
EVGA nabídne dvousocketovou desku pro Sandy Bridge E
Společnost EVGA si připravuje novou základní desku jako následovníka modelu s prostým označením SR-2, která však sama o sobě vůbec nebude tak prostá. Je totiž určena pro nové výkonné desktopové procesory Sandy Bridge E, a to rovnou pro dva...
EVGA nabídne dvousocketovou desku pro Sandy Bridge E
Společnost EVGA si připravuje novou základní desku jako následovníka modelu s prostým označením SR-2, která však sama o sobě vůbec nebude tak prostá. Je totiž určena pro nové výkonné desktopové procesory Sandy Bridge E, a to rovnou pro dva kusy v socketech LGA 2011. Díky ní si tak budeme moci vytvořit desktop disponující 12 fyzickými procesorovými jádry.

EVGA tuto základní desku ještě nepojmenovala (půjde však nejspíše o součást rodiny Classified), ale hlavní je, že známe specifikace. Jedná se o model formátu HPTX, který si pro své potřeby vytvořila právě EVGA. Vedle dvou socketů tu bude 12 slotů pro paměti DDR3, přičemž osm bude určeno pro primární procesor a čtyři pro sekundární. Dále budou využity dva napájecí konektory, a to 6pinový a 8pinový a pak ještě jeden 6pinový PCIe.

Grafických karet může být dokonce až sedm, protože přesně tolik tu najdeme slotů PCI Express x16, ovšem otázkou je, jak budou rozděleny jednotlivé linky. Samozřejmostí je pak podpora SLI a CrossFireX.

Dále bude ve výbavě digitální PWM napájení, dva SATA 6 Gbps, čtyři SATA 3 Gbps a k tomu asi také čtyři SAS. Nakonec můžeme ve výčtu uvést dva Gb Ethernetové konektory, Bluetooth, 7.1 kanálové audio, debugovací LED, USB 3.0 (počet portů neznámý), konektor EVBot, tlačítka pro konfiguraci slotů PCIe a tlačítka Power, Reset a Clear CMOS.

Zdroj: TCM
reklama
reklama
reklama