EVGA nabídne dvousocketovou desku pro Sandy Bridge E

EVGA nabídne dvousocketovou desku pro Sandy Bridge E
, , aktualita
Společnost EVGA si připravuje novou základní desku jako následovníka modelu s prostým označením SR-2, která však sama o sobě vůbec nebude tak prostá. Je totiž určena pro nové výkonné desktopové procesory Sandy Bridge E, a to rovnou pro dva...
K oblíbeným
reklama
Společnost EVGA si připravuje novou základní desku jako následovníka modelu s prostým označením SR-2, která však sama o sobě vůbec nebude tak prostá. Je totiž určena pro nové výkonné desktopové procesory Sandy Bridge E, a to rovnou pro dva kusy v socketech LGA 2011. Díky ní si tak budeme moci vytvořit desktop disponující 12 fyzickými procesorovými jádry.

EVGA tuto základní desku ještě nepojmenovala (půjde však nejspíše o součást rodiny Classified), ale hlavní je, že známe specifikace. Jedná se o model formátu HPTX, který si pro své potřeby vytvořila právě EVGA. Vedle dvou socketů tu bude 12 slotů pro paměti DDR3, přičemž osm bude určeno pro primární procesor a čtyři pro sekundární. Dále budou využity dva napájecí konektory, a to 6pinový a 8pinový a pak ještě jeden 6pinový PCIe.

Grafických karet může být dokonce až sedm, protože přesně tolik tu najdeme slotů PCI Express x16, ovšem otázkou je, jak budou rozděleny jednotlivé linky. Samozřejmostí je pak podpora SLI a CrossFireX.

Dále bude ve výbavě digitální PWM napájení, dva SATA 6 Gbps, čtyři SATA 3 Gbps a k tomu asi také čtyři SAS. Nakonec můžeme ve výčtu uvést dva Gb Ethernetové konektory, Bluetooth, 7.1 kanálové audio, debugovací LED, USB 3.0 (počet portů neznámý), konektor EVBot, tlačítka pro konfiguraci slotů PCIe a tlačítka Power, Reset a Clear CMOS.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů