www.svethardware.cz
>
>
>
>

EVGA SuperNOVA G3: malý zdroj, vysoký výkon

EVGA SuperNOVA G3: malý zdroj, vysoký výkon
, , aktualita
Společnost EVGA představila zajímavý počítačový zdroj, respektive celou řadu SuperNOVA G3. Na ní jsou zajímavé rozměry, efektivita, výkon a dle výrobce také spolehlivost. Nezbývá než doufat, že na tomto zdroji EVGA nešetřila jako na svých grafikách.
K oblíbeným
reklama
EVGA SuperNOVA G3 spadá do rodiny SuperNOVA G a jedná se o nástupce řady G2, oproti níž mají nové zdroje nabídnout vyšší výkon, tišší provoz, stabilnější výstup a menší rozměry. Jde ale stále o zdroje formátu ATX, takže dva základní rozměry zůstávají vždy stejné a mění se pouze hloubka zdroje a o tu právě jde. Zdroje řady G2 byly hluboké alespoň 165 mm, zatímco všechny modely v nové řadě G3 mají na hloubku pouze 150 mm.

Celá série SuperNOVA G čítá vysoce efektivní zdroje a G3 nejsou výjimkou se svou certifikací 80 Plus Gold, což znamená efektivitu nad 90 procent. Vejde se do nich také 140mm ventilátor s ložisky HDB (Hydraulic Dynamic Bearing), u nějž EVGA vyzdvihuje dlouhou životnost a tichý chod. Ostatně u tak efektivních zdrojů by ventilátor neměl mít moc práce. V režimu EVGA ECO, který se zapne při nízké zátěži počítače a zdroje, se ventilátor zcela vypne a ani při stoprocentní zátěži nemá hlučnost překročit 25 dBA (u modelů do 750 W) a jen 850W a 1000W modely mohou hlučet až na úrovni 35 dBA.

Specifikace dále mluví o značkových japonských kondenzátorech a samozřejmostí už jsou také různé ochrany proti nadproudu, zkratu, přepětí, přehřátí či nadměrnému odběru. K dispozici budou modely s výkonem 550, 650, 750, 850 a 1000 W, přičemž dva nejslabší mají záruku 7 roků a ostatní dokonce deset let.

EVGA neuvedla základní informace o jejich dostupnosti a cenách, ale alespoň o 1000W variantě víme, že se bude v USA prodávat za 160 dolarů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře