reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

EVGA ukázala novou desku Classified SR-2

, , aktualita
EVGA ukázala novou desku Classified SR-2
Společnost EVGA představila veřejnosti svůj vlajkový model v oblasti základních desek. S označením Classified SR-2 dorazí na trh nejspíše nová modla všech overclockerů. Výrobce si dal při návrhu této desky opravdu záležet a dokonce se na...
EVGA ukázala novou desku Classified SR-2
Společnost EVGA představila veřejnosti svůj vlajkový model v oblasti základních desek. S označením Classified SR-2 dorazí na trh nejspíše nová modla všech overclockerů.Výrobce si dal při návrhu této desky opravdu záležet a dokonce se na vývoji podílel známý „taktovač“ Shamino. Deska bude provedena v obvyklé barevné kombinaci, tedy černé PCB spolu s červenými a černými sloty. Základním kamenem nového modelu je čipset Intel 5520.

Na PCB vměstnala EVGA dvě patice LGA 1366 pro serverové procesory Xeon 5600 a 5500, které díky technologii Hyper-Threading nabídnou až 24 výpočetních jader. Dostatek místa je i pro operační paměť, kterou lze osadit do 12 slotů v maximální kapacitě 48 GB. Pozadu nezůstane ani grafický výkon, díky použití dvou čipů NVIDIA NF-200 je k dispozici celkem sedm PCIe slotů.Pro pevné disky je připraveno celkem 10 konektorů SATA, z toho dva jsou vybaveny podporou SATA III (6.0GB/s). Naprostou samozřejmostí je možnost kombinovat disky v polích RAID 0, RAID1, RAID 0+1, RAID5 a JBOD. Podobně bohatě jsou zastoupeny i USB porty, kterých je 12. Dva porty jsou pak umístěny na zadním panelu desky a nabídnou podporu USB 3.0.

Ochuzeni nezůstanou ani příznivci hudby, či rychlé konektivity. Na desce se totiž nachází integrovaný čip s výstupy připravenými na osmi-kanálové audio. Na ethernetovou síť jsou nachystány dva gigabitové porty. Vzhledem k celkové vybavenosti desky narostly rozměry na formát HPTX (345,4 x 381 mm).Je vysoce pravděpodobné, že se již brzy tato deska umístí na předních místech při překonávání současných rekordů v programech jako je například 3DMark. Vzhledem k vybavenosti modelu Classified SR-2 asi nikoho nepřekvapí cena, která je v přepočtu 11 200 Kč ($600). Menší satisfakcí by mohla být prý doživotní záruka.

Zdroj: EVGA
reklama
reklama
reklama