www.svethardware.cz
>
>
>

Evropský soudní dvůr zakázal omezování P2P přenosů

, , aktualita
Soudní dvůr Evropské unie, čili nejvyšší evropská soudní instance, rozhodl, že poskytovatelé internetového připojení (ISP) nesmějí používat filtry omezující využívání P2P (peer-to-peer) služeb, což je například BitTorrent, neboť to porušuje...reklama
Soudní dvůr Evropské unie, čili nejvyšší evropská soudní instance, rozhodl, že poskytovatelé internetového připojení (ISP) nesmějí používat filtry omezující využívání P2P (peer-to-peer) služeb, což je například BitTorrent, neboť to porušuje evropské direktivy (Directive on electronic commerce) a základní práva uživatelů. ISP uplatňující omezování rychlosti přenosů využívaných pro P2P, tedy budou muset svůj přístup přehodnotit.Soud tuto věc projednával jako část případu, který iniciovala organizace SABAM, což je belgický ekvivalent RIAA. Ta žalovala poskytovatele Scarlet přávě kvůli tomu, že přenosy P2P neomezoval a nyní se jí to vrátilo jako bumerang. Dle rozhodnutí soudu není možné P2P sítě omezovat, neboť nelze předpokládat, že veškerá šířená data jsou chráněna autorským zákonem.

Zde by tedy jeden řekl, že stejná logika se dá aplikovat na výběr poplatků za prázdná média včetně prázdných papírů, které u nás platíme všichni už v rámci pořizovací ceny. Ovšem soud své rozhodnutí zdůvodnil hlavně tím, že instalace zařízení monitorujícího přenosy by byla pro Scarlet příliš nákladná a omezovala by tuto firmu v jejím svobodném podnikání a potom by tento systém porušoval základní práva zákazníků firmy, kterým by kontroloval i jejich osobní data. Nic z toho se ale nedá aplikovat na náš případ.

Ovšem stále jde o velmi důležité rozhodnutí, které stojí proti snahám o větší kontrolu Internetu.

Zdroj: OSnews

reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář