www.svethardware.cz
>
>
>

Evropský soudní dvůr zakázal omezování P2P přenosů

, , aktualita
Soudní dvůr Evropské unie, čili nejvyšší evropská soudní instance, rozhodl, že poskytovatelé internetového připojení (ISP) nesmějí používat filtry omezující využívání P2P (peer-to-peer) služeb, což je například BitTorrent, neboť to porušuje...reklama
Soudní dvůr Evropské unie, čili nejvyšší evropská soudní instance, rozhodl, že poskytovatelé internetového připojení (ISP) nesmějí používat filtry omezující využívání P2P (peer-to-peer) služeb, což je například BitTorrent, neboť to porušuje evropské direktivy (Directive on electronic commerce) a základní práva uživatelů. ISP uplatňující omezování rychlosti přenosů využívaných pro P2P, tedy budou muset svůj přístup přehodnotit.Soud tuto věc projednával jako část případu, který iniciovala organizace SABAM, což je belgický ekvivalent RIAA. Ta žalovala poskytovatele Scarlet přávě kvůli tomu, že přenosy P2P neomezoval a nyní se jí to vrátilo jako bumerang. Dle rozhodnutí soudu není možné P2P sítě omezovat, neboť nelze předpokládat, že veškerá šířená data jsou chráněna autorským zákonem.

Zde by tedy jeden řekl, že stejná logika se dá aplikovat na výběr poplatků za prázdná média včetně prázdných papírů, které u nás platíme všichni už v rámci pořizovací ceny. Ovšem soud své rozhodnutí zdůvodnil hlavně tím, že instalace zařízení monitorujícího přenosy by byla pro Scarlet příliš nákladná a omezovala by tuto firmu v jejím svobodném podnikání a potom by tento systém porušoval základní práva zákazníků firmy, kterým by kontroloval i jejich osobní data. Nic z toho se ale nedá aplikovat na náš případ.

Ovšem stále jde o velmi důležité rozhodnutí, které stojí proti snahám o větší kontrolu Internetu.

Zdroj: OSnews

reklama
Nejnovější články
Gigabyte uvádí Mini-ITX desku s B350 a Wi-Fi pro Ryzen Gigabyte uvádí Mini-ITX desku s B350 a Wi-Fi pro Ryzen
Řady základních desek formátu Mini-ITX, které jsou vybaveny paticí AM4 pro procesory Ryzen (případně APU Bristol Ridge) se pomalu rozšiřují. Nyní tu máme společnost Gigabyte, která si připravila model AB350N-Gaming WIFI Mini-ITX.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Intel X299 je prý "VRM katastrofa" Intel X299 je prý "VRM katastrofa"
Německý overclocker der8auer se opět ozval a tentokrát si vzal na mušku platformu Intel X299, jejíž desky označil za úplnou "VRM katastrofu". Viní tím samotný Intel i výrobce desek, a to z uspěchaného nástupu platformy. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Vega Frontier Edition a první testy AMD Radeon Vega Frontier Edition a první testy
Nové AMD Radeon Vega Frontier Edition se už dostávají mezi lidi, neboť vzduchem chlazená verze v ceně 999 dolarů už byla představena, a tak se můžeme podívat na to, jak vypadá i jaký výkon nabízí. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 Fall Creators Update se spolehne na AI zabezpečení Windows 10 Fall Creators Update se spolehne na AI zabezpečení
Windows 10 Fall Creators Update je druhá velká aktualizace tohoto systému, která přijde, jak už je z jejího označení jasné, někdy na podzim. Microsoft se nyní na svém blogu rozpovídal o tom, co plánuje ohledně jejího zabezpečení. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
WD ukázal 96vrstvé NAND Flash se 4 bity na buňku WD ukázal 96vrstvé NAND Flash se 4 bity na buňku
Namísto Toshiby na sebe vzal představení nových pamětí BiCS už její partner Western Digital, který se pochlubil něčím velice zajímavým. Jde o paměti NAND Flash s 96 vrstvami, které jsou navíc vybaveny buňkami QLC. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek