FabledWarrior

Registrace: 4.4.2006
Komentářů: 45, score 7.6
Účast v Expertiádách: 5 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 28.10.2020 s hodnocením +34:
V tom případě je propadák i celá série RTX 30, když je její spotřeba vždy vyšší než těhle Radeonů?

Jako mně přijde, že lidi přestali být soudní... Místo toho, aby ocenili, že AMD z ničeho vystřelilo výkonem až na vrchol výkonu obrovské značky jako je nVidia, přidala k tomu levnější ceny a nižší spotřebu a ještě v podstatě dá se říct i zesměšnilo TOP HIGH END model konkurence, tak se to dočítám, jak je to málo, jak se čekalo víc výkonu, jak se čekaly levnější ceny... Sakra lidi proberte se... Nebýt toho s čím AMD přišlo, tak si nVidia nadiktuje takové ceny za své grafiky, že se nám protočí panenky a zdaleka nedá takový výkon.

Trochu úcty bych doporučil vůči AMD.
Komentář z 28.10.2020 s hodnocením +20:
Z čeho jsi jako zklamanej, to mi pověz. Proč by mělo AMD jít s cenama až tak moc dolů? Když za ty ceny vydala nVidia RTX 3 serii, tak všichni nadšeně hulákaly, jak je to paráda a jak je to levný a že spotřeba nevadí, že to se neřeší. O tom, že realita s cenama je úplně jiná se ani zmiňovat nebudu.

Teď když AMD vydá karty, které jsou evidentně buďto stejně výkonné nebo výkonnější, za nižší ceny než jejich ekvivalent od konkurence a ještě k tomu budou méně žrát, za ceny nižší než u konkurence, tak budeš zklamaný jako vážně? Nehledě na to, že vydali model, proti kterému nVidia zatím nic nemá.

Proč by měli jít s cenou níž? Proč by to sakra někdo dělal?
Komentář z 28.10.2020 s hodnocením +19:
A co má jako být? Beztak je už teď jasné, že AMD má i nejvýkonnější herní procesory, tak proč bych pároval high end grafiku s jiným procesorem, než tím od AMD?

Dříve se museli ukazovat recenze grafik na procesorech Intel, aby nedocházelo k bottlenecku ze strany procesoru, tak teď se to bude muset provádět na platformě AMD, aby k tomu nedocházelo a tím odpadá problém, který popisuješ.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 23.11.2020 s hodnocením -1:
A pak mi zase někdo tvrďte, že hry které v současnosti podporují RT nejsou speciálně upravené tak, aby běhaly na nVidia grafikách. Proto tam mají Radeony tak špatné výsledky.

Kdyby to bylo přesně podle Direct X12 Ultimate, tak to běží na všech grafikách okamžitě. Samozřejmě tím myslím, na grafikách certifikovaných na Direct X12 Ultimate.
Komentář z 29.1.2021 s hodnocením 0:
Tak AMD si dovolilo dát do svých čipů pojistky proti extrémnímu přehřátí... měli by je zlynčovat ;­)
Komentář z 29.10.2020 s hodnocením +1:
Už se nauč správné názvy, když je neustále používáš. Žádný Radeon 5800XT neexistuje, je to Radeon 6800XT.

A co máš furt proti procesorům a deskám od AMD? Prostě to je teď nejvýkonnější mainstreamová platforma ve všech ohledech a bude se používat, tak furt někomu necpi ty svoje Inteli. Navíc jako promiň, ale k high­-end grafice si nebudu kupovat procesor z nižšího mainstreamu..

Intel byl prostě překonán. NVidia ­(dejme tomu­) dorovnána, a nic na tom nezměníš tím, že furt budeš křičet, že takových výsledků dosahuje jen na platformě AMD. Stejně se ta platforma bude používat, protože je holt nejlepší, tak se s tím už smiř.

Ještě bych rád upozornil na to, že nVidia má absolutně všechny recenze s OC edicema, ať už FE nebo i od ostatních výrobců, vždy to jsou přetaktované karty nad rámec základní specifikace. AMD ukázalo výkon svých grafických karet na tom základním nastavení, pouze v jednom případě použilo Rage mode, ale ten se stále bude motat kolem maximálního TDP. Jak to asi dopadne, když Sapphire či jiný výrobce pustí limity TDP klidně na 350W a protáhne takty až­/přes 2,5Ghz, jak už se o tom mluvilo? Já se obávám, že ještě není dobojováno a budeme ještě mile překvapeni, protože přetaktování na RTX sérii už si v podstatě nepomůžeme, protože ty karty jedou na doraz.