Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Facebook končí s rozpoznáváním tváří a smaže celou databázi šablon

, , aktualita
Facebook končí s rozpoznáváním tváří a smaže celou databázi šablon
Systém rozpoznávání tváří byl zdrojem mnoha kontroverzí. Poněvadž je soukromí stále častějším tématem, společnost Meta, která zahrnuje Facebook, se rozhodla se systémem skoncovat. Smaže i celou databázi šablon.
Facebook končí s rozpoznáváním tváří a smaže celou databázi šablon
V poslední době je soukromí a ochrana uživatelských dat velkým tématem. Sociální síť Facebook to za nedostatečnou ochranu a nevhodné přístupy několikrát schytala a jednou z kontroverzních funkcí byl i systém rozpoznávání tváří. Ten původně sám označoval nalezené tváře, což nebylo každému po chuti a mohlo to některým lidem způsobit i nemalé nepříjemnosti (např. když byli automaticky označeni na nelichotivých snímcích z party a podobně). Později systém přešel na dobrovolné připojení do něj, aby byl nakonec úplně ukončen.
 
Facebook rozpoznávání tváří
 
Společnost Meta, která zahrnuje Facebook a další projekty původně patřící pod Facebook, se nyní rozhodla, že systém rozpoznávání tváří na síti zruší. Nebude možné ho tedy používat ani na vyžádání. Současně s tím by měla smazat i databázi s více než miliardou šablon, pomocí kterých se tváře rozpoznávaly. Vliv to bude mít i na funkci Automatic Alt Text (AAT), která umožňovala slepým lidem nebo lidem s výraznými očními vadami popisovat, kdo je na snímku. Nyní se už dozví jen to, kolik osob je na snímku, ale už ne to, kdo.
 


reklama