www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook končí s rozpoznáváním tváří a smaže celou databázi šablon

Facebook končí s rozpoznáváním tváří a smaže celou databázi šablon
, , aktualita
Systém rozpoznávání tváří byl zdrojem mnoha kontroverzí. Poněvadž je soukromí stále častějším tématem, společnost Meta, která zahrnuje Facebook, se rozhodla se systémem skoncovat. Smaže i celou databázi šablon.
K oblíbeným
reklama
V poslední době je soukromí a ochrana uživatelských dat velkým tématem. Sociální síť Facebook to za nedostatečnou ochranu a nevhodné přístupy několikrát schytala a jednou z kontroverzních funkcí byl i systém rozpoznávání tváří. Ten původně sám označoval nalezené tváře, což nebylo každému po chuti a mohlo to některým lidem způsobit i nemalé nepříjemnosti (např. když byli automaticky označeni na nelichotivých snímcích z party a podobně). Později systém přešel na dobrovolné připojení do něj, aby byl nakonec úplně ukončen.
 
Facebook rozpoznávání tváří
 
Společnost Meta, která zahrnuje Facebook a další projekty původně patřící pod Facebook, se nyní rozhodla, že systém rozpoznávání tváří na síti zruší. Nebude možné ho tedy používat ani na vyžádání. Současně s tím by měla smazat i databázi s více než miliardou šablon, pomocí kterých se tváře rozpoznávaly. Vliv to bude mít i na funkci Automatic Alt Text (AAT), která umožňovala slepým lidem nebo lidem s výraznými očními vadami popisovat, kdo je na snímku. Nyní se už dozví jen to, kolik osob je na snímku, ale už ne to, kdo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přetaktovaný Intel Core i3-12300 rozdrtil rekord 4jádrových CPU v počítání pí Přetaktovaný Intel Core i3-12300 rozdrtil rekord 4jádrových CPU v počítání pí
Procesory Alder Lake je možné na vhodných základních deskách přetaktovat i ve verzích s uzamčeným násobičem. Core i3-12300 byl takto vyhnán na frekvenci více než 5,4 GHz a ustanovil nový rekord v počítání čísla pí mezi 4jádrovými CPU.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Radeon RX 6500 XT v testech, zavládlo zklamání Radeon RX 6500 XT v testech, zavládlo zklamání
Recenze nové karty AMD Radeon RX 6500 XT se dostaly na svět a lze říci, že dle očekávání mají jejich autoři k nadšení velice daleko. Jde tu přitom o kombinaci více faktorů ovlivněných stavem dnešního trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD odstranilo svůj článek, v němž označuje 4 GB na kartě za nedostatečné AMD odstranilo svůj článek, v němž označuje 4 GB na kartě za nedostatečné
Společnost AMD má ještě dnes vypustit na trh grafickou kartu Radeon RX 6500 XT, která přijde za doporučených 199 USD pouze se 4 GB paměti. Je třeba říci, že za normálních okolností by bylo AMD za takový produkt vypískáno, ale doba je na hráče zlá.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Chystá se kapesní linuxový počítač s Pi Zero 2 W a rádiem s dlouhým dosahem Chystá se kapesní linuxový počítač s Pi Zero 2 W a rádiem s dlouhým dosahem
Spíše kalkulačku nebo něco z produkce firmy BlackBerry nám může připomenout chystaný kapesní počítač, který bude určen pro Raspberry Pi OS (Debian) běžící na úsporném Raspberry Pi Zero 2 W. Co se o něm dozvíme? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů