www.svethardware.cz
>
>
>
>

Facebook koupil Oculus VR za 2 miliardy dolarů

Facebook koupil Oculus VR za 2 miliardy dolarů
, , aktualita
Zakladatel Facebooku a jeho dnešní CEO Mark Zuckerberg oznámil, že jeho firma koupila známého vývojáře headsetu virtuální reality Oculus Rift, společnost Oculus VR. Celá transakce má hodnotu 2 miliardy amerických dolarů.
K oblíbeným
reklama
O headsetu Oculus Rift jsme se zmiňovali nedávno v souvislosti s Virtualizerem a hrou Skyrim, v níž se hráč může s tímto vybavením velmi přiblížit realitě. Facebook rozpoznal ve firmě Oculus VR velký potenciál, za nějž byl ochoten zaplatit celkem dvě miliardy dolarů. Konkrétně to bylo 400 milionů v hotovosti a pak 23,1 milionů akcií Facebooku v hodnotě 1,6 miliardy. Dalších 300 milionů v hotovosti je prý připraveno pro případ, že se firmě Oculus VR podaří dosáhnout jistých cílů. Akvizice má být dokončena do konce června tohoto roku, přičemž ředitelství firmy Oculus VR zůstane v kalifornském Irvine a zaměstnanci se i nadále budou zabývat svou původní prací.

Facebook označil Oculus VR za vedoucí firmu ve svém oboru a také oznámil, že se chystá její záběr, který se momentálně týká počítačových her, rozšířit do nových oblastí, jako jsou komunikace, média, zábava, vzdělávání, atd. Technologie virtuální reality se tak mají stát novou sociální a komunikační platformou a z toho je celkem zřejmé, kam Facebook míří.

Firma Oculus VR oznámila, že má s Facebookem podobné cíle a chce přispět k otevřenějšímu a více propojenému světu, k čemuž má pomoci virtuální realita. A samozřejmě tu jsou taky ony dvě miliardy, které jí pomohly se rozhodnout. Facebook zase doufá, že se mu tím podaří zachytit nástup virtuálních platforem ještě předtím, než se z nich stane běžná věc. Zuckerberg doslova řekl, že "Oculus má šanci stát se tou nejvíce sociální platformou vůbec, a změnit tak způsob naší práce, komunikace i zábavy".

Nicméně každý není nadšený ze spolupráce obou firem. Vývoj hry Minecraft pro Oculus Rift byl právě z tohoto důvodu zrušen.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů