www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Facebook objasňuje, co nemůže být zveřejněno

Facebook objasňuje, co nemůže být zveřejněno
, , aktualita
Monika Bickertová, šéfka Facebooku pro správu zásad, vydala prohlášení, ve kterém říká, co uživatelé smějí a co nesmějí zveřejňovat na Facebooku, aby tam bylo vytvořeno bezpečné prostředí pro všechny uživatele.
K oblíbeným
reklama
Například bylo řečeno, že Facebook stáhne z oběhu jakoukoliv fotku, kde jsou ukázány pohlavní orgány nebo odhalené zadní části těla. Také jsou zakázaná ňadra, ale to jen v případě, že je vidět bradavka. To znamená, že například fotka při kojení dítěte je povolena. Celonahé tělo je povoleno jen případě maleb, soch nebo názorných obrázků, které popisují lidské tělo.

"Zákazy jsou platné na zobrazování nahoty i sexuální aktivity a také na digitálně vytvořený obsah, pokud jeho účelem ale není vzdělání, satirický nebo humorný účel. Samozřejmě jakékoliv obrazy pohlavních styků jsou zakázány, dokonce i pouhé popisy takových činností mohou být odstraněny," řekla Monika Bickertová.

Nové veřejné standardy zahrnují i nenávistná prohlášení, která budou odstraněna, jakmile je někdo nahlásí. Takže uživatelé Facebooku nebudou nikoho moci napadnout ani slovy, aniž by to Facebooku uniklo. Ale zase zde platí výjimka, že nebudou blokována prohlášení, jež sice budou mluvit o ožehavých tématech, ale budou mít výchovný charakter.

Zajímavá situace nastane, když se na Facebooku objeví obsah, který je sice podle pravidel veřejných standardů v pořádku, ale porušuje místní zákony v nějaké zemi. V takovém případě by Facebook příspěvek na síti nechal, ale ze země, kde by porušoval zákony, by se na něj nikdo nemohl podívat.

Nová pravidla standardů jsou rozdělena do čtyř sekcí: udržování bezpečí, navýšení respektu vůči ostatním, udržování informací účtů a uživatelů v bezpečí a ochrany duchovního majetku. Dále jsou tam zahrnuty i násilné obrazy, SPAMy, šikana nebo kriminální aktivita.

Jediná věc, která lehce ztěžuje situaci, je, že nikdo se daným příspěvkem nebude zabývat, pokud žádný uživatel nezmáčkne tlačítko "nahlásit". Ale to vůbec nemusí být problém v případě, že o tomto bude vědět postižená osoba, takže se může poměrně rychle bránit před problémovou situací.

Facebook asi i potřeboval podobné zpřísnění pravidel ohledně obsahu jeho stránek, protože kyberšikana je stále narůstající problém. Navíc žijeme v době, kdy je na Facebooku aktivní snad každý, a to i včetně mladých školáků, kteří záměrně lživě uvádějí svůj věk, aby obelstili minimální věkovou hranici, kterou si však Facebook nemůže (a možná ani nechce) hlídat.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala