www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook opět sdílel s aplikacemi uživatelská data, která neměl sdílet

Facebook opět sdílel s aplikacemi uživatelská data, která neměl sdílet
, , aktualita
Sociální síť Facebook má další bezpečnostní problém, kterých se poslední dobou objevilo více než dost. Zjistilo se, že s aplikacemi třetích stran sdílela uživatelská data, která už měla být po uplynutí stanovené dny aplikacím nepřístupná.
K oblíbeným
reklama
Nad uživatelskými daty v sociální síti Facebook nemá uživatel ani zdaleka takovou kontrolu, jakou by mohl očekávat. Sociální síť zjistila, že ve svých systémech měla chybu, která dovolovala aplikacím třetím stran přistupovat k datům uživatelů i v případě, že už na to neměly mít právo. Není to poprvé, co Facebook v reakci na skandál Cambridge Analytica přijal opatření zvyšující kontrolu nad daty uživatelů, ale implementace těchto opatření byla chybná a nedělala to, co měla.
 
Facebook logo
 
V tomto případě šlo o to, že aplikace mohou přistupovat k datům uživatelů, když jim to dovolí, ale pokud aplikaci nepoužívá a 90 dní se do ní nepřihlásí, aplikace tato práva na informace ztratí. Prvně tedy může získat data uživatelů (a to oprávněně), ale po dlouhém doby neaktivity ztratí práva na aktualizace těchto údajů. Bohužel implementace nebyla správná a zhruba 5000 aplikací mělo i nadále přístup k aktualizovaným údajům, přestože uživatelé tuto aplikaci nepoužívali už více než 3 měsíce. Facebook říká, že chybu opravil hned následující den po jejím objevení. Neřekl však, jak velkého počtu uživatelů se týká tento problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud
Microsoft potvrdil to, co se šuškalo už před řadou dní. Odhodlá se propojit svou službu Xbox Game Pass Ultimate se streamováním pomocí technologie Project xCloud. Znamená to, že si nebudeme muset kupovat ani výkonný hardware a ani samotné kopie her.
Dnes, aktualita, Jan Vítek