www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook opět sdílel s aplikacemi uživatelská data, která neměl sdílet

Facebook opět sdílel s aplikacemi uživatelská data, která neměl sdílet
, , aktualita
Sociální síť Facebook má další bezpečnostní problém, kterých se poslední dobou objevilo více než dost. Zjistilo se, že s aplikacemi třetích stran sdílela uživatelská data, která už měla být po uplynutí stanovené dny aplikacím nepřístupná.
K oblíbeným
reklama
Nad uživatelskými daty v sociální síti Facebook nemá uživatel ani zdaleka takovou kontrolu, jakou by mohl očekávat. Sociální síť zjistila, že ve svých systémech měla chybu, která dovolovala aplikacím třetím stran přistupovat k datům uživatelů i v případě, že už na to neměly mít právo. Není to poprvé, co Facebook v reakci na skandál Cambridge Analytica přijal opatření zvyšující kontrolu nad daty uživatelů, ale implementace těchto opatření byla chybná a nedělala to, co měla.
 
Facebook logo
 
V tomto případě šlo o to, že aplikace mohou přistupovat k datům uživatelů, když jim to dovolí, ale pokud aplikaci nepoužívá a 90 dní se do ní nepřihlásí, aplikace tato práva na informace ztratí. Prvně tedy může získat data uživatelů (a to oprávněně), ale po dlouhém doby neaktivity ztratí práva na aktualizace těchto údajů. Bohužel implementace nebyla správná a zhruba 5000 aplikací mělo i nadále přístup k aktualizovaným údajům, přestože uživatelé tuto aplikaci nepoužívali už více než 3 měsíce. Facebook říká, že chybu opravil hned následující den po jejím objevení. Neřekl však, jak velkého počtu uživatelů se týká tento problém.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede? NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede?
Zrovna dnes jsem v aktualitě o chystaných GeForce zmínil, že NVIDIA jistě začne na sociálních sítích s marketingovým vábením a budováním pozornosti ještě před tím, než představí nové GeForce. A právě to přichází. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři
Hlavní stupeň rakety Space Launch System (SLS) chystaný pro misi Artemis I právě prochází testy souhrnně zvanými Green Run. Tato osmidílná série je už z poloviny splněna, takže zbývají ještě čtyři testy, jaké? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo
Společnost Apple je každou chvíli někým žalována, ale nejinak je tomu i naopak. Nyní je v soudním sporu s aplikací Prepear, která má v logu zjednodušenou hrušku. Apple si stěžuje, že je toto logo příliš podobné tomu jeho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude? Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?
Dosud jsme měli jen nejasnou představu o tom, že by vedle výkonné Anacondy měla v rámci 
Xbox Series X dorazit také výrazně slabší verze známá jako Lockhart. Ostatně to podporovalo i ono slovo Series a nyní je tu nejlepší důkaz o této verzi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září
Dříve se mluvilo o tom, že NVIDIA chce své nové GeForce představit až po polovině příštího měsíce, čili 17. září. Server GamersNexus ale míní, že to bude už dříve, a to 9. září. Tak či tak se vypuštění už velice blíží. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář