www.svethardware.cz
>
>
>

Facebook zavádí platby přátelům v Messengeru

Facebook zavádí platby přátelům v Messengeru
, , aktualita
Facebook zavádí další novinku. Při posílání zpráv svým přátelům můžete k textu přihodit i peníze. Nejde tedy o platby za zboží obchodům. Staví na architektuře, který se používá u plateb za hry nebo za reklamy.
K oblíbeným
reklama
V následujících měsících se bude zavádět nová funkčnost do Messengeru na Facebooku. Při posílání zpráv svým přátelům bude možné připojit i peníze. Tato funkčnost bude k dispozici zatím pro USA, pravděpodobně se ale časem rozšíří i na další země. Práce bude velmi jednoduchá, při paní zprávy bude stačit kliknout na ikonku dolaru, napsat částku a odeslat. Tato částka se pak strhne z platební karty, kterou si přiřadíte ke svému účtu.


Platby ve Facebook Messengeru


Příjemce si pak bude muset také přidat kartu do svého účtu a pak už může vesele přijímat platby. Celý systém využívá architektury placení, která ani zdaleka není nová, Facebook ji totiž používá už od roku 2007 pro platbu ve hrách nebo za reklamu. Systém je držen separátně od hlavní sítě Facebooku se zvýšenou bezpečnostní kontrolou. Platby kamarádům budou k dispozici v aplikaci pro Android, iOS a na desktopu.

Zdroj: fb.com
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů