www.svethardware.cz
>
>
>

Falcon 9 firmy SpaceX opět úspěšně dosedl na plošinu

Falcon 9 firmy SpaceX opět úspěšně dosedl na plošinu
, , aktualita
Z úspěšných přistání prvních stupňů raket Falcon 9 už se v očích veřejnosti pomalu stává rutina. Nyní proběhlo další při příležitosti nové mise, v jejímž rámci společnost SpaceX vynesla nový satelit na geostacionární dráhu kolem Země.
K oblíbeným
reklama
SpaceX tak pokračuje se "sběrem" prvních stupňů raket Falcon 9, které dokázaly úspěšně přistát na pevnou zem, ale ve většině případů to byla vodní plošina známá jako "Of Course I still Love You". Raketa na ní přistála v nedělní ráno poté, co pomohla vypustit nový satelit na oběžnou dráhu kolem Země. Jde tak již o čtvrtý případ úspěšného přistání na vodní plošině, k němuž se přidal ještě jeden úspěšný pokus na pevné zemi Mysu Canaveral z konce roku 2015. Nyní už má tedy SpaceX k dispozici pět prvních stupňů raket Falcon 9, z nichž některý by už letos na podzim měl být využit pro premiérový opakovaný start, čímž SpaceX teprve začne prověřovat, zda je celý tento koncept smysluplný.

V rámci nedělní mise byl na geostacionární orbitu vynesen komerční komunikační satelit JCSAT-16, který byl umístěn konkrétně na GTO (Geostationary Transfer Orbit) s apogeem ve výšce 36.000 km nad zemí. Mise byla prohlášena z úspěšnou a zmíněný satelit bude zatím působit jako záloha pro Sky Perfect JSAT Corporation a v případě potřeby poskytne své služby v pásmech Ku- a Ka-.

Zdroj: SpaceX
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek