www.svethardware.cz
>
>
>

Falcon 9 firmy SpaceX opět úspěšně dosedl na plošinu

Falcon 9 firmy SpaceX opět úspěšně dosedl na plošinu
, , aktualita
Z úspěšných přistání prvních stupňů raket Falcon 9 už se v očích veřejnosti pomalu stává rutina. Nyní proběhlo další při příležitosti nové mise, v jejímž rámci společnost SpaceX vynesla nový satelit na geostacionární dráhu kolem Země.
K oblíbeným
reklama
SpaceX tak pokračuje se "sběrem" prvních stupňů raket Falcon 9, které dokázaly úspěšně přistát na pevnou zem, ale ve většině případů to byla vodní plošina známá jako "Of Course I still Love You". Raketa na ní přistála v nedělní ráno poté, co pomohla vypustit nový satelit na oběžnou dráhu kolem Země. Jde tak již o čtvrtý případ úspěšného přistání na vodní plošině, k němuž se přidal ještě jeden úspěšný pokus na pevné zemi Mysu Canaveral z konce roku 2015. Nyní už má tedy SpaceX k dispozici pět prvních stupňů raket Falcon 9, z nichž některý by už letos na podzim měl být využit pro premiérový opakovaný start, čímž SpaceX teprve začne prověřovat, zda je celý tento koncept smysluplný.

V rámci nedělní mise byl na geostacionární orbitu vynesen komerční komunikační satelit JCSAT-16, který byl umístěn konkrétně na GTO (Geostationary Transfer Orbit) s apogeem ve výšce 36.000 km nad zemí. Mise byla prohlášena z úspěšnou a zmíněný satelit bude zatím působit jako záloha pro Sky Perfect JSAT Corporation a v případě potřeby poskytne své služby v pásmech Ku- a Ka-.

Zdroj: SpaceX
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek