FBI chce odhalovat zločince díky databázi 411 milionů fotek

FBI chce odhalovat zločince díky databázi 411 milionů fotek
, , aktualita
Rozpoznávání tváří není v dnešní době velký problém. FBI však zašla ještě dále a používá obrovskou databázi 411 milionů fotografií tváří lidí, kteří mají v Americe řidičský průkaz nebo si vyřizovali vízum. Svou tvář tam tedy můžete mít i vy.
K oblíbeným
reklama
Americká FBI momentálně čelí problému, kdy se zjistilo, že má velkou databázi fotografií lidských tváří. Tyto tváře chce následně používat k odhalování zločinců pomocí rozeznávání tváří. Největší problém byl v tom, že FBI tento projekt držela pod pokličkou a sama k němu nechtěla nic říct. Vše odhalil až audit na pokyn minnesotského senátora.

FBI spolupracuje s několika klíčovými americkými ministerstvy, díky čemuž má přístup k asi 411 milionům fotografií tváří. Mezi zdroje fotek patří řidičské průkazy, pasy nebo víza. Pokud jste tedy v poslední době byli ve Spojených státech, je zde možnost, že se vaše tvář v databázi také nachází.

Jeden z problémů systému je, že FBI neposkytuje informace, zdali se vaše tvář v databázi skutečně nachází. Na druhou stranu není databáze veřejná, takže ji nemůže nikdo zneužít. K fotce jsou v databázi připojeny i základní údaje o daném člověku, ale další podrobnosti zde nejsou známy.

Lidem dále vadí, že se v databázi nacházejí i občané, kteří nikdy nebyli trestáni. Například otisky prstů se snímají převážně v případech, kdy člověk spáchá trestný čin, a následně jsou zaneseny do databáze. V ní jsou tedy jen zločinci.

Další problém je v přesnosti. FBI zaručí pouze 80-85% přesnost, pokud je daná osoba v 50 nejpřesnějších shod. To znamená, že je systém poměrně nepřesný. FBI argumentuje, že tento systém nemá být přímý důkaz, který člověka dostane do vězení, ale stopa vedoucí k identifikování a dopadení pachatele.

Zdroj: theguardian.com
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře