www.svethardware.cz
>
>
>

Finanční výsledky AMD: tržby meziročně rostly o 18 %

Finanční výsledky AMD: tržby meziročně rostly o 18 %
, , aktualita
AMD se definitivně vrací k růstu a i když to zatím neznamená zisky, výhled na budoucnost této firmy je po uvedení procesorů generace Ryzen daleko růžovější, než byl ještě před několika měsíci. Však meziroční nárůst tržeb o 18 procent je slušný výsledek.
K oblíbeným
reklama
AMD by se tak mělo již brzy definitivně vrátit ke čtvrtletním tržbám nad jednu miliardu dolarů, neboť za první letošní kvartál už to bylo těsných 984 milionů. To představuje operační ztrátu 29 milionů, čistou ztrátu 73 milionů, aneb 8 centů na akcii. Dle non-GAAP principů byla operační ztráta 6 milionů a čistá 38 milionů (4 centy na akcii).

Finanční výsledky (GAAP)
Ikona Odkaz na databázi
Q1-17
Q4-16
Q1-16
Revenue
$984 mil.
$1,11 mld.
$832 mil.
Operating loss
$(29) mil.
$(3) mil.
$(68) mil.
Net loss
$(73) mil.
$(51) mil.
$(109) mil.
Loss per share
$(0,08)
$(0,06)
$(0,14)


Finanční výsledky (non-GAAP)
Ikona Odkaz na databázi
Q1-17
Q4-16
Q1-16
Revenue
$984 mil.
$1,11 mld.
$832 mil.
Operating loss
$(6) mil.
$26 mil.
$(55) mil.
Net loss
$(38) mil.
$(8) mil.
$(96) mil.
Loss per share
$(0,04)
$(0,01)
$(0,12)


Lisa Su k těmto výsledkům uvedla, že její firma má dobrou výchozí pozici pro silný růst v příštích kvartálech a chystá se přinést další inovace, silnější hardware a rozmanitější produkty, s nimiž se chystá zaútočit na další trhy. Meziroční nárůst tržeb byl zajištěn především divizemi Computing and Graphics a Enterprise, Embedded, and Semi-Custom. Sekvenčně sice tyto výsledky představují pokles o 11 procent, ale tomu se nelze divit, protože porovnáváme tradičně silný závěr roku s jeho předvánoční nákupní sezónou a slabý zimní kvartál.

Co se týče pro nás nejzajímavější divize Computing and Graphics, ta sama zajistila tržby 593 milionů, což bylo o 29 procent lepší než před rokem a oproti 4. kvartálu 2016 byly tržby jen o procento nižší. AMD tento meziroční nárůst tržeb přisuzuje prodejům desktopových grafických čipů i procesorů, takže se už měly velice projevit první procesory Ryzen. Ty přitom do prvního kvartálu zasáhly jen částečně, neboť teprve 2. března byly na trh uvedeny první tři Ryzen 7. V aktuálním kvartálu se tak jejich nástup už plně projeví a my můžeme jen hádat, co to pro finance firmy AMD bude znamenat.

Jak to ale vidí samotné AMD? To předpokládá, že za tento kvartál vydělá o 17 procent více než za první letošní, což znamená cca 1150 milionů dolarů. To by znamenalo meziroční nárůst o 12 procent.

Zdroj: TZ AMD
reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV Poslední aktualizace PS5 vyřešila problém s hraním na Samsung QLED TV
Sony do první velké aktualizace PlayStationu 5 zahrnulo také opravu chyby, kvůli které nefungovalo hraní ve 4K s HDR a 120 Hz na televizích od Samsungu. Konzole se také konečně naučila automaticky přepínat mezi SDR a HDR podle herního titulu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme? Keynote Applu Spring Loaded bude 20. dubna. Co očekáváme?
Apple včera oficiálně oznámil, že jeho jarní keynote se bude konat 20. dubna. Zatím můžeme jen spekulovat, co vše se představí. Takřka jisté jsou nové iPady Pro, možná to budou i nové Macy s procesory M1 a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu DARPA si vybrala i Blue Origin pro vývoj jaderného raketového pohonu
Na planetě Kerbin jej už dávno používají, ale na Zemi jej ještě zbývá vyvinout, i když princip je jasný, stejně jako cesta k vývoji fungující verze. Jde o jaderný pohon pro rakety, jejž si nyní u amerických firem "objednala" DARPA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání? Alder Lake-S i P v blokových diagramech, jaké by mohlo být uspořádání?
Intel by měl mít zájem vyslat na trh procesorovou generaci Alder Lake co možná nejdříve, ale zda to bude opravdu ještě letos, to se uvidí. Prozatím se můžeme podívat na fanouškovské schematické znázornění desktopových verzí S i mobilních P či M. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu Helikoptérka na Marsu zatím vyčkává, potřebuje softwarovou záplatu
Na konci minulého týdne se měla poprvé do vzdušného prostoru Marsu dostat helikoptérka Ingenuity, ovšem přípravy na první let byly nakonec zrušeny, neboť se vyskytla jistá chyba. Nyní se čeká na softwarovou záplatu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek